Перейти до основного змісту

Кандидати в усиновлювачі можуть оформити над дитиною "опіку до усиновлення": що відомо

Кандидати в усиновлювачі ще до рішення суду зможуть прийняти дитину в родину. Відповідне рішення схвалив Кабмін.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України та пояснили як відбувається ця процедура.

Оформлення "опіки до усиновлення", коли дитина перебуває в Україні

У відомстві пояснили, що для того, аби оформити "опіку до усиновлення" над дитиною, кандидати в її усиновлювачі мають звернутися з відповідною заявою до Служби у справах дітей, яка веде їхню справу за місцем проживання (перебування) дитини.

"Рішення про опіку з подальшим усиновленням ухвалюється за умови, якщо кандидати мають позитивний висновок про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини та подали до суду заяву про усиновлення", — йдеться у повідомленні.

Якщо рішення ухвалено на користь майбутніх батьків, Служба у справах дітей, яка його видала, надсилає копію рішення до служби у справах дітей за місцем проживання кандидатів.

Своєю чергою Служба у справах дітей за місцем проживання відвідує родину, залучаючи до цього працівників центру соціальних служб або фахівця із соціальної роботи, для контролю умов виховання дитини. При цьому в момент, коли рішення суду про усиновлення набуває чинності, опіка припиняється і дитина далі живе в родині на правах доньки або сина.

Оформлення "опіки до усиновлення", коли дитина перебуває за кордоном

Згідно з рішенням уряду, кандидати в усиновлювачі подають заяву (подружжя — спільну) до Служби у справах дітей за місцем свого проживання після того, як відбулося знайомство з дитиною.

Своєю чергою Служба у справах дітей вирішує питання про призначення опіки та повернення дитини в Україну в родину кандидатів в усиновлювачі для продовження процедури усиновлення.

"Строк дії рішення про "опіку до усиновлення" становить три місяці й може бути продовжений до набуття чинності рішенням суду про усиновлення дитини. Якщо кандидати упродовж трьох місяців не подали заяву до суду про усиновлення дитини, рішення про опіку скасовується, а родина знімається з обліку кандидатів в усиновлювачі", — зазначають у Мінсоцполітики.

Служба у справах дітей так само відвідує родину для контролю умов виховання дитини, влаштованої під опіку.

У Мінсоцполітики додали, що удосконалення процедури усиновлення було здійснене відомством в межах операційного плану з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.

Раніше міністерка праці та соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що в уряді готують велику стратегію з підтримки материнства. За її словами, наразі є кілька ініціатив, як "розвантажити" жінку від доглядових обовʼязків за дитиною.

Топ дня
Вибір редакції