Новим головою керівної в Грузії партії "Грузинська мрія" став прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе. Його обрали на з'їзді політсили, який тривав менше ніж 20 хвилин.
Про це повідомляє "Эхо Кавказа".
Зазначається, що з'їзд "Грузинської мрії" пройшов у готелі Paragraph у столиці країни Тбілісі, і тривав лише 18 хвилин.
"Голова в "Грузинській мрії" — це, звичайно, дуже велика відповідальність і водночас це, звичайно, дуже велика честь, і за це, за підтримку, за надану довіру я хотів би висловити кожному з вас велику подяку", — сказав Кобахіддзе після призначення.
Він висловив з'їзду "величезну подяку" за "служіння грузинській справі". Також Кобахідзе повідомив, що партія розпочала підготовку до виборів до органів місцевого самоврядування, і зазначив, що виборча кампанія офіційно стартує за кілька тижнів.
"Партія буде повністю мобілізована для десятої, ювілейної перемоги", — додав прем'єр. Крім цього на з'їзді також затвердили склад політради, до якої увійшли члени керівної команди – Бідзіна Іванішвілі, Іраклій Кобахідзе, Каха Каладзе, Шалва Папуашвілі, Мамука Мдинарадзе, Гія Вольський, Тея Цулукіані, Вахтанг Гомелаурі, Іраклійодіч, Іраклійчикова Маріам Кврівішвілі, Дмитро Самхарадзе, Сулхан Тамазашвілі та Ніно Цілосані.
Як пише видання, посада голови "Грузинської мрії" звільнилася після того, як Іраклій Гарібашвілі 25 квітня оголосив про рішення піти з політики.
Парламентські та президентські вибори у Грузії
28 листопада 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Це сталося на тлі протестів проти результатів жовтневих парламентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогла керівна партія "Грузинська мрія". Після відмови від переговорів про вступ до ЄС протести в Грузії спалахнули з новою силою й тривають досі.
Зурабішвілі не визнає президентські вибори, які відбулися в Грузії 14 грудня 2024 року. Тоді виборча колегія Грузії, більшість якої мала керівна партія "Грузинська мрія", обрала президентом Міхеіла Кавелашвілі.
Він отримав 224 голоси, один бюлетень визнали зіпсованим. Кавелашвілі був єдиним кандидатом. Раніше опозиція заявила, що не визнає легітимність як президентських, так і парламентських виборів, що відбулися у жовтні. Прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що чинній президентці Грузії Саломе Зурабішвілі все ж таки доведеться "піти на пенсію" після інавгурації Кавелашвілі 29 грудня.
Згідно з Конституцією, повноваження чинного президента припиняються після інавгурації нового глави держави. Однак Зурабішвілі заявила, що не має наміру складати свої повноваження. Вона вважає парламент нелегітимним, а обрання Кавелашвілі назвала "насмішкою над демократією".
29 грудня Кавелашвілі склав присягу президента. Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац.
Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії керівної партії "Грузинська мрія", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня.