Перейти до основного змісту

Електропостачання в Іспанії частково відновили

Оновлено
Люди купують продукти під час відключення електроенергії у Барселоні, Іспанія, 28 квітня 2025 року. Getty Images/Sandra Montanez

Електропостачання в Іспанії частково відновлено, але енергетики продовжують усувати наслідки масштабного блекауту, що стався 28 квітня.

Про це повідомляє телеканал CNN, посилаючись на заяву іспанського оператора енергомереж Red Electrica.

"Наразі напругу відновлено на підстанціях у кількох районах країни на півночі, півдні та заході. Ми продовжуємо працювати всіма ресурсами, щоб якнайшвидше відновити електроенергію на всій території", — йдеться у повідомленні компанії.

Тим часом голова Мадрида Ізабель Діас Аюсо закликала іспанський уряд розгорнути армію для допомоги у врегулюванні наслідків відключення електроенергії, адже, за її словами місцева влада задіяла "всі наявні ресурси для вирішення поточної надзвичайної ситуації".

Що відомо про блекаут у кількох країнах Європи

28 квітня в Іспанії, Португалії, а також у частині Франції трапилися масштабні відключення світла. Через відключення електроенергії почалися перебої в роботі громадського транспорту, аеропортів, світлофорів та лікарень. Частково вийшов із ладу мобільний зв’язок.

Португальський оператор електромереж Ren повідомив, що збій у роботі електромереж на Піренейському півострові стався через "рідкісне атмосферне явище" в Іспанії.

У заяві організації йдеться, що причиною стали "екстремальні коливання температури" у внутрішніх районах Іспанії. Також вказується, що повна нормалізація роботи португальської енергомережі може тривати до тижня.

Своєю чергою Європейська комісія повідомила, що контактує з владою Іспанії та Португалії та європейською мережею операторів систем передачі ENTSO-E, щоб спробувати встановити причину збою.

Україна запропонувала допомогу

Український міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна готова допомогти у відновленні стабільної роботи енергомереж "партнерів та союзників у Європі". За його словами, українські енергетики готові "поділилися знаннями та досвідом", отриманими, зокрема, за час систематичних атак РФ на енергетичну інфраструктуру.

МЗС України запропонувало Іспанії, Португалії та Франції допомогу у подоланні "енергетичної кризи". Очільник зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга заявив, що українські дипломати зв'язалися з урядами цих країн та "очікують на перелік конкретних дій, які можуть бути вжиті".

Що розповів українець, який живе у Мадриді

У коментарі Суспільному українець Дмитро, який наразі живе у Мадриді розповів, що коли почалися збої в електропостачанні, він був на роботі.

"Я спочатку подумав, що просто проблеми з інтернетом якісь, але потім він з'явився знову, і таким чином десь годину-дві я просто чекав, коли в мене з'явиться зв'язок, потім вийшов на вулицю і побачив натовп людей на вулиці, які дивляться в телефон, і не можуть зрозуміти, чому немає зв'язку інтернету", — сказав він.

За словами Дмитра, світла також ніде не було, майже все було закрито, а картокою неможливо оплатити товари чи послуги.

"Ті заклади та магазини, які працюють, більшість з них — зачинені зараз, генераторів тут майже немає. Власне, ось інтернет я знайшов біля якогось стадіону, тому що тут є генератор, і вони роздають Wi-Fi. Більшість мобільних операторів також мають проблеми зі зв'язком. Але люди досить спокійні, всі отримують додатковий вихідний. Більшість просто пішли на терасах сидіти, пити пиво і відпочивати в парках", — каже він.

Водночас чоловік зазначив, що місто паралізовано, і відчувається хаос на дорогах.

"Всюди затори, з громадського транспорту їздять тільки автобуси, метро перестало працювати, коли зникло світло, і люди мали евакуюватися тоннелями, аби вийти з метро. Також я знаю, що аеропорти в великих містах, в Мадриді, в Барселоні, зазнали великих значних змін у графіках польотів. Літаки начебто літають, але є величезні затримки. Загалом це досить звична ситуація для України, але для Іспанії це трохи шок. Такого тут раніше не було", — сказав Дмитро.

Коментар: Анастасії Кокалко.

Топ дня
Вибір редакції