Фонд BLM отримав премію Улофа Пальме за правозахисну діяльність

. Ілюстрація Оксани Брюховецької

Міжнародний фонд Black Liver Matter Global Network Foundation отримав премію соціал-демократичної партії Швеції імені Улофа Пальме за правозахисну діяльність.

Про це повідомляє пресслужба фонду Улофа Пальме.

"Премія Олофа Пальме 2020 року присуджується міжнародному фонду за громадянські права Black Lives Matter Global Network Foundation, витоком якого є рух Black Lives Matter (BLM), заснований Патріс Куллорс, Алісією Гарца та Опалою Тометі у 2013 році", – розповіли представники фонду Улофа Пальме.

Журі премії оцінилио роботу фонду Black Lives Matter Global Network Foundation "над мирною громадянською непокорою проти жорстокості поліції і расового насильства у всьому світі".

"Рух BLM в цілому унікальним чином викрив страждання, біль і гнів афроамериканської меншини через те, що її не цінують нарівні з людьми іншого кольору шкіри", – йдеться у заяві оргкомітету премії.

Представники фонду підкреслили, що расизм та расистське насильство є не просто проблемою американського суспільства, а глобальною проблемою, включаючи Швецію.

Віртуальна церемонія вручення премії відбудеться 30 січня. Лауреати отримають 75 тисяч доларів нагороди та диплом про номінацію.

Що відомо

  • У США з 26 травня тривають протести через вбивство темношкірого американця Джорджа Флойда поліцейським Дереком Шовіном. У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
  • Протести почасти супроводжуються заворушеннями, підпалами та протистоянням з поліцією, на що правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу та гумових куль. Окрім того, у Вашингтоні запровадили комендантську годину. У цих заворушеннях президент США Дональд Трамп звинуватив "радикальних лівих анархістів".
  • Журнал Time опублікував список 100 найвпливовіших людей планети у 2020 році. Серед них – Дональд Трамп, китайська дослідниця вірусу SARS-CoV-2 та засновниці руху Black Lives Matter.