Перейти до основного змісту

Трамп заявив, що тарифи для Китаю "суттєво знизяться"

Президент США Дональд Трамп виступає під час зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 17 квітня 2025 року. REUTERS/Evelyn Hockstein

Президент США Дональд Трамп сигналізував про можливий розворот у торговельній війні з Китаєм, заявивши, що високі тарифи на китайські товари “суттєво знизяться, але не будуть нульовими”.

Про це пише CNN.

Трамп зробив свою заяву на пресконференції в Білому домі у вівторок, 22 квітня.

“145% — це дуже високий показник, і він не буде таким високим”, — сказав Трамп журналістам в Овальному кабінеті. — Він не буде навіть близько таким високим. Він суттєво знизиться. Але це не буде нуль”.

Трамп заявив про це, коли його запитали про зауваження міністра фінансів Скотта Бессента, який раніше повідомив, що високі тарифи між США та Китаєм фактично заблокували торгівлю між країнами.

На приватній інвестиційній конференції, організованій JP Morgan Chase, Бессент заявив, що торговельна війна з Китаєм є нежиттєздатною, і він очікує деескалації в найближчому майбутньому, підтвердило CNN джерело, знайоме з цим питанням.

Замість жорсткого розриву або повного роз'єднання між Сполученими Штатами і Китаєм, Бессент сказав інвесторам, що метою є перебалансування торгівлі, повідомило джерело CNN.

Всі три основні фондові індекси США досягли найвищих рівнів за день після оприлюднення заяв Бессента.

Азійські акції також зросли в середу, а гонконгський індекс Hang Seng став лідером регіонального зростання.

Як пише CNN, зміна тону Трампа не залишилася непоміченою в Китаї. У середу хештег “Трамп злякався” став топтемою на китайській платформі соціальних мереж Weibo, зібравши понад 110 мільйонів переглядів.

Дві найбільші економіки світу наклали одна на одну рекордні тарифи, що потрясло світові ринки, порушило ланцюги поставок і викликало побоювання рецесії, нагадує CNN. Китай відмовляється відступати. Натомість він відповів підвищенням тарифів на американські товари до 125%, додавши більше американських компаній до списку експортного контролю та списку ненадійних суб'єктів, а також обмеживши експорт критично важливих мінералів, які використовуються у всьому — від айфонів до ракетних систем.

Пекін також вдався до болючих заходів щодо ключових галузей промисловості США, обмеживши кількість голлівудських фільмів, що демонструються в країні, і повернувши до США щонайменше два літаки “Боїнг”, призначені для використання китайськими авіакомпаніями.

Джерело, знайоме з позицією китайського уряду, минулого тижня сказало CNN, що Китай відкритий для торговельних переговорів зі США, але будь-які переговори мають ґрунтуватися на “повазі”, а також на більшій “послідовності та взаємності” з боку адміністрації Трампа.

Що відомо про "тарифи Трампа"

2 квітня Трамп оголосив про запровадження мит на продукцію зі 185 країн і територій. Він повідомив про встановлення мінімальної ставки мита на імпортні товари на рівні 10%. Зокрема для товарів з Європейського Союзу діятиме мито — 20%. Тарифна ставка для Китаю тоді становила 34%. Для окремих країн передбачено індивідуальні тарифи.

4 квітня Китай відповів на запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа нових підвищених мит, встановивши тарифи для всього американського імпорту товарів на рівні 34%. Вони почали діяти 10 квітня.

9 квітня Трамп заявив, що США підвищують митну ставку на китайський імпорт з до 125%. До цього мито на імпортні китайські товари та сировину складало 104%.

У відповідь Китай запровадив додаткові 84% мит на імпортні товари із США.

10 квітня у Білому домі заявили, що ставка тарифів США на китайський імпорт зараз фактично становить 145%. Останній указ американського президента Дональда Трампа підвищує тарифи для Пекіну до 125% з 84%. Але це на додачу до 20% тарифу на фентаніл, який Трамп раніше запровадив проти Китаю.

11 квітня Китай підвищив мита на імпорт американських товарів з 84% до 125%, які почали діяти з 12 квітня. Водночас у Мінфіні КНР зазначили, що якщо Білий дім продовжить запроваджувати додаткові мита на експорт китайських товарів до США, Пекін проігнорує їх.

Топ дня
Вибір редакції