З Коломойського стягнуть нерухомість вартістю понад 100 млн гривень на користь НБУ

Суд прийняв рішення стягнути нерухомість компанії ексвласника ПриватБанку і бізнесмена Ігоря Коломойського вартістю понад 100 млн гривень на користь Національного банку України.

"Господарський суд Львівської області 16 січня 2020 року у повному обсязі задовольнив позов Національного банку про звернення стягнення на предмет іпотеки, пов’язаного з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським, ПАТ "Дніпрометалсервіс", — йдеться в повідомленні пресслужби НБУ.

Згідно з ним, зазначена компанія у вересні 2014 року надала НБУ в заставу нежитлове приміщення площею майже 20 тис. кв. м і вартістю понад 100 млн грн в якості забезпечення кредиту рефінансування, що надавався ПриватБанку до націоналізації. 

Оскільки ПАТ "Дніпрометалсервіс" не виконало взятих на себе зобов’язань майнового поручителя ПриватБанку, Національний банк у травні 2018 року подав до суду з метою стягнення заставного майна.

16 січня 2020 року позовна заява Національного банку була задоволена в повному обсязі.

Як відомо:

  • Наприкінці 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 млрд гривень.
  • Загалом, в українських та іноземних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації Приватбанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова й афілійованих до них компаній.
  • Нацбанк України пообіцяв, що ПриватБанк не буде передано Коломойському, оскільки законом про гарантування вкладів фізичних осіб передбачено, що після націоналізації банку держава як новий власник не може втратити право власності.
  • У Нацбанку повідомили, що в разі ухвалення рішення на користь Коломойського, банк знову визнають неплатоспроможним.
  • ПриватБанк ініціює новий судовий розгляд проти Коломойського в Ізраїлі.
  • Печерський райсуд Києва відклав до кінця січня 2020 року розгляд справи про законність націоналізації ПриватБанку, поки не вирішиться, чи є Коломойський і підприємець Ігор Суркіс пов'язаними особами.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!