Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємством

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємством

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємством ФК "Суми"

ФК "Суми", який був приватним, став комунальним підприємством. Таке рішення 27-го січня на сесії Сумської міськради прийняли депутати. Як відбувалося голосування за це рішення та у скільки громаді міста обійдеться утримання клубу, дізнавалась кореспондентка Суспільного.

Хто за це голосував і як обгрунтували рішення

На початку засідання до депутатів звернувся представник руху вболівальників футбольного клубу та член робочої групи, яка з січня 2020 року вивчала, чи варто у Сумах створювати професійну команду "Суми".

"Це буде одна команда для всіх громадян Сум і нашого міста. Також це є візитівка нашого міста на всеукраїнській арені. Тому я вважаю і закликаю вас, щоб ви підтримали часткове фінансування команди, тому що команда не зможе пройти атестацію на другу лігу. На другу лігу команди ФК "Суми" ходило понад 5 тис. чоловік кожен матч. Це ті люди, які після заводу йдуть відпочивати на футбол, для котрих то буде, як то кажуть, віддушина", - вважає представник руху вболівальників ФК "Суми" Олександр Бабак.

Ініціював розгляд питання міський голова Олександр Лисенко. "Сьогодні є підприємства в місті Суми, які сказали, якщо у вас буде муніципальний клуб, ми його будемо спонсорами. До цього, в принципі, футбольний клуб починав існувати за приватні кошти, ми зараз просто підтримали цю ініціативу, підхопили", - сказав він.

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємствомСуспільне Суми

Слово попросили під час обговорення два депутати - Володимир Чепік (фракція "Європейська солідарність") та Ігор Перепека ("ОП ЗЖ")

"Зараз хтось із багатих людей хоче свій клуб якось перепрофілювати, мабуть, в комунальну власність, але мені не зрозуміло, якщо у нас є футбольні клуби, то хай люди, які мають достатньо коштів, і якщо в них є бажання займаються футбольними клубами. Чому в той момент, коли у нас не працюють ліфти, ми повинні витрачати на розваги", - вважає Чепік.

"Футбольний клуб щодо популяризації нашого міста принесе більше всіх разом взятих. Тому що це футбол", - вважає Перепека.

Далі голосували. Створення комунального підприємства "Футбольний клуб "Суми" підтримали 26 із 35 депутатів. 8 - не голосували. Це вся фракція "Європейської Солідарності". Один депутат – із "ОПЗЖ" - утримався.

Що собою являє ФК "Суми" і скільки грошей йому потрібно

Артем Линник, якого призначили директором комунальної футбольної команди, є одним із засновників громадської організації "Футбольний клуб "Суми" і керівників приватної команди, яка раніше носила назву футбольний клуб "LS Group". У березні команда перейменувалась на "Суми". Це збіглось у часі з процедурою позбавлення іншого, приватного футбольного клубу "Суми", статусу професійного – після звинувачень в участі у договірних матчах. З березня 2020о року головою Наглядової ради ФК "Суми" є міський голова Олександр Лисенко, серед членів наглядової ради також його заступниця Віра Мотречко. Зараз клуб дислокується на стадіоні "Ювілейний" - там розміщується один із його офісів, а новою тренувальною базою натепер комунального ФК "Суми" має стати стадіон "Авангард". Його реконструкцію завершили восени2020 року. У роботи вклали більш як 20 млн грн.

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємствомInstagram: avangard_stadium_sumy

Наразі ФК "Суми" бере учась в Чемпіонаті України з футболу. Після осінньої частини сезону вони посідають друге місце у третій групі.

За словами начальниці відділу у справах молоді та спорту Сумської міськради Єлизавети Обравіт, у 2021 році на діяльність клубу потрібно понад 6 млн 850 тис. грн. Поки дадуть половину грошей. У комунальному підприємстві працюватиме 30 людей – це гравці, тренери, медики та обслуговуючий персонал.

Три спортклуби і всі - недофінансовані

Окрім ФК "Суми"» на балансі міста ще два спортивні клуби – з хокею на траві "Сумчанка" та "Тенісна академія". На діяльність двох у 2021 році мають отримати близько 7,5 млн грн. За словами директора клубу "Сумчанка" Сергія Татаренка, у цьому році, аби покрити усі витрати, їм не вистачає ще мільйона гривень.

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємствомСуспільне Суми

Стадіон для хокею на траві в парку "Казка"

"З року в рік повторюється та ж сама ситуація, що ми не маємо коштів ні на утримання спортивної споруди, яка є у нас в управлінні, ні на підготовку команди до відповідальних змагань, ні на закупівлю інвентаря, екіпірування, медикаментів, страхування гравців. Хоча б якісь мінімальні кошти на сувенірну і спортивну атрибутику, хоча б в розмірі на рік 10-15 тисяч грн., підготовка до змагань, проведення тренувальних зборів на базі або оренда ігрових залів . Наприклад, минулого року була закладена в бюджеті сума 10 тисяч на оренду зали в холодну пору року", - розповів Татаренко.

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємствомСуспільне Суми

Корти "Тенісної академії"

Спортивний клуб "Тенісна академія" знаходиться у міському парку ім. Кожедуба. На його базі 12 кортів, з яких 4 працюють, решта – зруйновані.

У літній період тут займається 200 дітей, у зимовий - менше, бо немає умов, говорить директор МСК "Тенісна академія" Ігор Смертяк.

Приватний футбольний клуб "Суми" став комунальним підприємствомСуспільне Суми

Корти "Тенісної академії"

"Наша постійна проблема – це зимова база. 5 місяців ми тренуємося на цих кортах, і діти займаються безкоштовно. Для талановитих дітей окремо виділяємо години, коли вони можуть тренуватися 4-5 годин на ден. Ми пишемо кожні півроку потреби, і в них ми вносимо всі свої проблемні питання. Це додаткове фінансування для спортсменів, для поїздок на турніри, тому що основне фінансове навантаження падає на батьків. Ми рахували, якщо побудувати ще чотири корти, то нам потрібно 1,5 мільйона. Це робиться під ключ критий комплекс", - розповів Смертяк.

Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт