Спалах сальмонельозу на Одещині: хворобу підтвердили у 10 дітей

Спалах сальмонельозу на Одещині: хворобу підтвердили у 10 дітей

Спалах сальмонельозу на Одещині: хворобу підтвердили у 10 дітей
Фото: УНІАН, freepik.com

Кількість дітей, які захворіли на сальмонельоз у дитячому садку №21 в місті Чорноморськ зросла до 12. Про таке Суспільному розповів головний санітарний лікар Одеського регіону Віталій Гончаров.

За його словами, станом на 27 січня десятеро дітей перебувають на амбулаторному лікуванні, а двоє госпіталізовані до інфекційного відділення Чорноморської лікарні.

"Хвороба у дітей перебігає в легкій та середній формах. За даними лабораторних досліджень, вже у десятьох хворих підтверджено сальмонельоз. Іншим двом дітям поставили діагноз клініко-епідеміологічно," – пояснив Гончаров.

Він додав, що за даними лабораторних досліджень із 75 відібраних проб не відповідає нормам – один. На ополонику для третіх страв зафіксували бактерії кишкової палички.

Нагадаємо, 26 січня головний санітарний лікар Одеського регіону Віталій Гончаров розповів Суспільному про трьох дітей, які захворіли на сальмонельоз у дитячому садку №21 в місті Чорноморськ. За його словами, до лікарні звернулися дев'ятеро вихованців закладу, з них двох госпіталізували до інфекційного відділення. Попередньо у них діагностували гострий ентероколітОдночасне запалення тонкої та товстої кишок..

За даними лабораторного центру МОЗ, станом на 17:52 26 січня зареєстрували вже 11 дітей, хворих на сальмонельоз.

Правоохоронці кваліфікували справу за ч. 1 ст. 325 Порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.Кримінального кодексу України. Причетним до інфікування дітей загрожує до трьох років позбавлення волі. Наразі всі обставини події з'ясовують, слідство триває.

Суспільне Одеси готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього пропонуємо зв'язатися з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Читайте також

На початок