Перейти до основного змісту
Зеленський ініціює "промисловий Рамштайн" для відновлення стратегічних підприємств після атак РФ

Зеленський ініціює "промисловий Рамштайн" для відновлення стратегічних підприємств після атак РФ

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в Києві, Україна, 4 квітня 2025 року. REUTERS/Alina Smutko

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками бізнесу Одещини доручив уряду опрацювати можливість зустрічі з іноземними партнерами у форматі "промисловий Рамштайн", щоб обговорити підтримку відновлення стратегічних підприємств, що постраждали від російських атак.

Про це повідомили в Офісі президента.

Серед ключових тем обговорення – посилення захисту від постійних російських атак і продовження роботи морського коридору. Також обговорювалися питання безпеки в регіоні, захисту морського коридору, логістики, доступу до фінансування та реалізації програми "Зроблено в Україні".

Окрема увага – розширенню економічних програм підтримки та залученню партнерів до відновлення пошкодженого промислового обладнання.

"Ведуться розмови лише про припинення вогню: у морі, у небі та на землі. Якщо ми говоримо про повне припинення вогню, то тоді всюди. І тоді буде вільне судноплавство. Просто не буде поняття “морський коридор”, бо буде вільне судноплавство", – пояснив Володимир Зеленський.

Водночас, за словами Глави держави, зараз також триває робота над забезпеченням надійних гарантій безпеки у разі встановлення режиму припинення вогню, зокрема над розміщенням безпекового контингенту в Україні.

"Одеса, безумовно, сюди входить, тому що ми говоримо про розміщення сил на морі, у повітрі, на землі. На морі, безумовно, – передусім на Чорному морі, це значить увесь Одеський регіон, Миколаївський регіон тощо. Тобто коли ми говоримо про безпеку на морі, ми обговорюємо саме це", – наголосив президент.

Крім того, під час зустрічі йшлося про головні виклики для бізнесу – доступ до фінансування, логістику, розвиток експорту, а також результати реалізації політики розвитку українських виробників "Зроблено в Україні" та платформи "Діалог влади з бізнесом".

Топ дня
Вибір редакції
На початок