Через перериту дорогу сумчани не можуть доїхати до своїх гаражів

Через перериту дорогу сумчани не можуть доїхати до своїх гаражів

Через перериту дорогу сумчани не можуть доїхати до своїх гаражів Суспільне Суми

Мешканці “Хіммістечка” у Сумах нарікають на те, що не можуть дістатися до дач і гаражів. За їхніми словами, все це - через траншею, яку розрили перед їхніми будинками.

Перерили дорогу два тижні тому, говорить мешканка вулиці Римського-Корсакова Ольга Падалка.

“У нас 35 років не було дороги. У бруді ми лазили. Зробили під’їзд більш-менш нормальний - і знову через три роки нам переривають. Уже був силовий кабель протягнутий, вони сказали, що - малої сили, треба більший. І ніхто не збирається нічого робити. Розрили, а хто буде нам благоустрій робити, ми не знаємо”, - розповідає пані Ольга.

Про перешкоди, які спричинила траншея, говорить мешканець вулиці Римського-Корсакова Денис Дорда: “Проїзду тут взагалі ніякого немає. Вчора двічі витягували мене звідси, бо я провалився, не міг проїхати. Це вже перед вашим проїздом насипали піску, щебеню, а так вони все кинули, ніхто це не контролював”.

Через перериту дорогу сумчани не можуть доїхати до своїх гаражів

На замовлення “Сумиобленерго” земляні роботи проводить київська фірма “Проматом”.

Згідно з дозволом на проведення земляних робіт, який надала київським підрядникам міська інспекція з благоустрою, умова робіт - дорожнє покриття мали пройти методом горизонтально направленого буріння. Однак дорогу розрили, пошкодивши і дерева, які росли обабіч тротуару, говорить мешканка вулиці Римського-Корсакова Ірина Кушнірьова.

“Мешканці нашого дому всі обурені, тому що без нашого відома перерили клумби. Ми тут наводили красу. Була в нас дорога, якої ми добилися нашими силами - і все так залишать, ніхто нічого не буде тут відновлювати”, - зазначила вона.

Через перериту дорогу сумчани не можуть доїхати до своїх гаражів

Для захисту своїх інтересів мешканці вулиці звернулися до адвоката Олександра Петрищева.

“Є один з нормативних актів – основний: типове положення про порядок видачі дозволів на проведення робіт, пов’язаних з порушенням об’єктів благоустрою. Є загальне типове положення, затверджене Кабінетом Міністрів, а є і наше, видане нашою міською радою, - №1160. Суть його – перш ніж провести будь-які роботи відповідно треба отримати усі узгодження і надалі, під час робіт, треба враховувати інтереси громадян, які проживають в певних районах”, - розповідає адвокат.

Згідно з міським порядком видачі дозволів на порушення благоустрою відновлення клумб та доріг мають робити підрядники робіт, говорить Олександр Петрищев. Керівниця київського ТОВ “Проматом” Єлизавета Скляр телефоном сказала, чому розривали дороги, а не проходили під землею, як у дозволі.

“Технічні складності, суміжні комунікації. Для безпеки виконання робіт і приймаються якісь зміни з проходження. Є певні технічні показники, які не дають можливості. Значить - суміжні комунікації, для того, щоб оптимізувати, не пошкодити якісь інші комунікації, було прийняте оптимальне рішення. Це все - тимчасове явище. Це буде усунуто. Я думаю, треба ще трішки потерпіти і все буде вирішено”, - говорить вона.

Заступник начальника інспекції з благоустрою Микола Яковенко сказав, що вже наклали штраф на київську фірму через порушення благоустрою у Сумах. Більше обіцяв розказати 27 січня. Речниця замовника робіт “Сумиобленерго” Олена Закревська попросила направити запит і також обіцяла надати коментар 27 січня.

Автор - Ігор Стрельцов

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди