Генеральним секретарем ПАРЄ вперше стала жінка. Що про неї відомо

Генеральним секретарем ПАРЄ вперше стала жінка. Що про неї відомо

Генеральним секретарем ПАРЄ вперше стала жінка. Що про неї відомо
. ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 26 січня обрала Деспіну Хатзівассіліу-Цовіліс на посаду генерального секретаря. Вона стала першою жінкою-генсеком ПАРЄ за 72 роки існування асамблеї.

Про це повідомляється на сайті ПАРЄ.

За її кандидатуру проголосували 240 з 300 парламентарів ПАРЄ. Деспіна Хатзівассіліу-Цовіліс працюватиме на посаді протягом п'яти років, починаючи від 1 березня 2021 року.

"Я дуже пишаюся довірою членів та їх великою мобілізацією. Я витримала цей виклик. Спираючись на компетентність співробітників асамблеї, я з ентузіазмом розраховую на спільну роботу з членами ПАРЄ починаючи з 1 березня, щоб посилити вплив нашої асамблеї в наших 47 державах-членах та за їх межами", – сказала Хатзівассіліу-Цовіліс.

Відповідно до регламенту, генеральний секретар забезпечує належне функціонування ПАРЄ, виконує її рішення та координує роботу комітетів.

Хатзівассіліу очолить секретаріат з приблизно 90 співробітниками, які допомагатимуть президентці та членам асамблеї виконувати свою роботу та забезпечують належне ведення парламентських процедур.

Окрім цього, 26 січня був обраний заступник президентки ПАРЄ. Ним став норвежець Бьорн Берге.

Хто така Деспіна Хатзівассіліу-Цовіліс

Деспіна Чацівассіліу-Цовіліс народилась в Афінах. 27 років вона працює у Раді Європи, з яких 21 рік - у ПАРЄ.

Вона є докторкою юридичних наук і кандидаткою наук з Європейської конвенції з прав людини в Європейському університетському інституті у Флоренції (Італія).

Протягом останніх 13 років Деспіна Чацівассіліу-Цовіліс очолювала секретаріат моніторингу, а потім комітети з політичних питань і демократії.

Що відомо

  • У грудні новим генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі стала Хельга Шмід. До цього вона була генсеком Європейської служби зовнішніх зв'язків.
На початок