Як бельгійська вівчарка Харді служить на київській митниці. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як бельгійська вівчарка Харді служить на київській митниці. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як бельгійська вівчарка Харді служить на київській митниці. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Скріншот Суспільне

26 січня у Світі відзначають Міжнародний день митника. Святкують своє професійне свято не лише інспектори, а й службові собаки державних митниць. У Києві чотирилапих службовців - 8. За 2020 рік службові собаки митниці на всіх постах України виявили 520 випадків порушення правил, знайшли понад тисячу кілограмів наркотиків. Суспільне розповідає історію одного з чотирилапих митників – бельгійську вівчарку Харді.

Бельгійська вівчарка Харді служить на Київській митниці. Працює 12 годин на добу позмінно – два дні на роботі, два — відпочиває. Нещодавно собаці виповнився рік і місяць.

На київській митниці Харді служить з вересня минулого року. За час роботи вона виявила вже п’ятьох порушників та вантаж канабісу на міжнародній пошті.

"Собака спеціалізується на пошуку наркотичних речовин та психотропів. Ми повинні на всіх митних постах забезпечити якомога якісніший митний огляд, щоб не було провезення контрабанди наркотиків та зброї", – розповіла кінолог та напарниця Харді по службі Тетяна Горова.

Харді працює на усіх пунктах пропуску Київської митниці, зокрема, на підприємствах поштового зв’язку, в аеропортах, відділах митного оформлення вантажного транспорту. Її тренерка каже, що характер собака має "просто скажений".

"Характер у неї скажений. Вона просто постійний енерджайзер. Вона постійно хоче десь бігти, гратися. Я ні разу не бачила, щоб вона була втомлена, коли ми йдемо з прогулянки", – розповіла Горова.

На початок