Перейти до основного змісту
Росія поновила будівництво "Північного потоку" попри санкції

Росія поновила будівництво "Північного потоку" попри санкції

Росія поновила будівництво "Північного потоку" попри санкції
.

Росія продовжила будівництво газогону "Північний потік 2" у територіальних водах Данії попри санкції, запроваджені у США.

Про це повідомляє DW.

Будівництво газогону у територіальних водах Данії поблизу острова Борнхольм продовжила російська трубоукладна баржа "Фортуна", проти якої 19 січня були запроваджені санкції США.

За даними ресурсу Marinetraffic, який відстежує рух морських суден, "Фортуна" наразі знаходиться за 28 кілометрів від берегів Борнхольма та оточена ще кількома російськими суднами, які надають допомогу у будівництві газогону.

У грудні 2020 року судно "Фортуна" побудувало близько 2,6 км магістралі "Північний потік-2" у виключній економічній зоні Німеччини. Будівництво магістралі мало поновитися у водах виключної економічної зони Данії ще 15 січня, але після повідомлень ЗМІ про можливі американські санкції, "Фортуна" затрималася на рейді німецького порту Росток.

Сумарна довжина газогону "Північний потік 2" має скласти 1234 кілометри, 94% проєкту вже завершено. Вартість прокладки газогону по дну Балтійського моря оцінюють в 10 мільярдів євро.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планують добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
  • 8 вересня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підтримати зупинку будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" через отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Запровадження санкцій було підтримане Конгресом США в грудні.
  • Німеччина виступає проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2".
  • МЗС України привітало нещодавнє рішення Федеральної мережевої агенції Німеччини, яка відхилила заявку компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" на звільнення від регулювання ЄС.
  • Пізніше генеральний суд Європейського союзу виніс рішення про те, що газопровід "Північний потік-2" має діяти відповідно до регулювання ЄС і не має права на виняток.
  • Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.

Топ дня
Вибір редакції
На початок