Художник з Одеси Кирило Бондаренко створює картини на банкнотах. Замість звичайного полотна митець використовує гривні, долари, євро, молдовські леї та індійські рупії. Частину купюр з-за кордону привозять друзі, розповів Суспільному автор.
Малювати на банкнотах Кирило Бондаренко почав ще в 90-х роках. За цей час створив 40 картин. Наразі художник працює над серією картин "Данина богам". За його словами, проєкт присвячений міфології, богам та супергероям. Останню з картин автор пише на індійській рупії.

Картина "Данина богам", над якою працює Кирило Бондаренко.
"Прийшла така концепція Росомахи – героя з Marvel. Зробити його бідним. Він взяв кредит, не віддає, і його викинули на вулицю. Як звичайну людину, яка могла постраждати від кредиту", – поділився митець.
Перед початком нової роботи автор підготовлює купюри. Для цього, наприклад, створює жорстку основу: наліплює банкноти на ДВП. А вже після цього починає писати.

Одна з робіт художника.
"Сама концепція така, що я беру зло і перетворюю його на добро", – розповів Бондаренко.

"Перетворюю зло на добро". Одеський художник Кирило Бондаренко пише картини на грошах
Деякі свої роботи художник називає пророчими.

Одна з робіт, яку Кирило Бондаренко вважає пророчою.
"Тут шахматна дошка, два символи супердержав – горілка та Соса-Cola. З іншої сторони, там, де “Україна” написана на старій помаранчевій гривні, як символ Майдану, там такий темний чоловічок. Він темно-зелений. Ось все в символах, як відбулося в Україні. І ця робота орієнтовно 1999-2000 року", – розповів Кирило Бондаренко.

"Перетворюю зло на добро". Одеський художник Кирило Бондаренко пише картини на грошах
Частину своїх робіт автор передав до відділу нумізматики Британського музею. Декілька картин на банкнотах намалював і художник Ярослав Войцеховський. Разом із Бондаренком вони працюють над спільними проєктами.

Художник Ярослав Войцеховський.
"Із Кирилом ми робимо проєкти, які більше пов’язані з паблікартом.Дослівно: публічне мистецтво. Роботи, які створюють в публічному місці з доступом для загального огляду, як правило, поза приміщенням. Щось, де ми діємо з містом, людьми. Одним з визначних, на мій погляд, був проєкт, коли біля Воронцовської колонади ми роздавали картини. Тоді натовп трохи ошалів від мистецтва, практично на руках носив картини", – пригадав митець.
Нагадаємо, у грудні Кирило Бондаренко разом із Ярославом Войцеховським підпалили макет багатоповерхівки на схилах бульвару Жванецького. Таку ініціативу митці назвали рефлексією на масові незаконні забудови міста.
Читайте також
- "Кому це потрібно": в Одесі художники дарували картини
- Перформанс проти забудови. В Одесі художники спалили макет багатоповерхівки
- Розрізав стару автівку, аби перетворити її на краба. Кирило Максименко
- "Це як конструктор". Історія майстра з Одещини, який створює скульптури з металобрухту
- В Одесі художники продають картини, аби допомогти хворим на COVID-19