Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

Паркан, який огороджує забудову на березі Дніпра в районі Вознесенівського ринку в Запоріжжі, встановили біля самої води. Місцеві жителі почали скаржитися на це, оскільки, за їхніми словами, такий паркан перешкоджає їм вільно дістатися до Дніпра та пляжу.

Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

Будівництво першої черги спортивно-оздоровчого і торгово-розважального комплексу на березі Дніпра в районі Вознесенівського ринку в Запоріжжі розпочалося в 2018 році. За словами запоріжанки Марини, котра живе поруч із пляжем, спочатку будівельних робіт там був встановлений паркан із сітки, а зараз поставили суцільний. Через це вона та інші люди не можуть без проблем дістатися до пляжу.

Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

«На вихідних ми завжди сюди приходимо. Чоловік мій морж, він ходить сюди щодня купатися. Користується цим пляжем. Також ми тут і з нашим псом гуляємо двічі на тиждень і щовихідних. Тут гарне місце аби побути на природі, а тепер ми це собі навряд чи дозволимо, бо тут встановлюють паркан. Цей пляж був доступний для двох районів міста. Тут завжди багато людей було. А тепер тут весь пісок змішали з будівельними матеріалами. Спочатку тут був паркан з сітки, люди його зняли, аби можна було підходити до води, а зараз встановлюють постійний паркан. Але ж вони не дотримуються санітарних норм, бо його ставлять аж до води. Ми ж не проти, хай будують, але вони ж обмежують доступ до води, до пляжу. Чому ми потім повинні платити за пляж?», - каже запоріжанка Марина.

запоріжанка Марина

запоріжанка Марина

Журналісти Суспільного поцікавились думками стосовно проблемного питання у кількох містян, котрі зазвичай проводять своє дозвілля на березі Дніпра.

«Як на мене, то хай будують, для тих, в кого є гроші, хай купаються тут в басейнах, а в тих, в кого немає грошей, хай мають доступ до пляжу, до води. Не треба ставити ніяких парканів. Я тут вже купаюся 20 років і взимку, і влітку. Спортом тут займаюся, відпочиваю. Хай просто працюють за законом», - каже запоріжець Олег..

запоріжець Олег

запоріжець Олег

«Зараз ось вирубують дерева. Обіцяють щось посадити. Незрозуміло, який тут буде доступ далі до пляжу. Зараз все загороджують, ми хвилюємося. Я картинку проекту бачив в Інтернеті, але хто знає як далі буде. Влада Дніпром не займається, річка брудна, зате он щось собі будують», - говорить запоріжець Анатолій.

запоріжець Анатолій

запоріжець Анатолій

«Тут вже п’ять років моржую, я тут майже щодня тут. Тут гарне місце. Ідея будівництва хороша, але головне, аби доступ для всіх був до пляжу. Зараз обгородили парканом все, тобто через нього я ж не полізу, а він аж до води доходить», - каже запоріжець Іван.

запоріжець Іван

запоріжець Іван

Замовником будівництва є фірма «ФІН-ІНВЕСТ». «Будівництво об’єкту ведеться згідно діючих норм українського законодавства та норм будівельної, проектної містобудівної документації. Встановлення тимчасового огородження є передусім обов’язком нашим та вимогою нормативних документів. Огородження встановлене тимчасово на період будівництва, і це передусім питання захисту життя та здоров’я громадян від ризиків, які за собою несуть процес будівництва. Відкриття заплановане на це літо», -– каже адвокатка, представниця ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ» Тетяна Щербань.

адвокатка, представниця ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ» Тетяна Щербань

адвокатка, представниця ТОВ «ФІН-ІНВЕСТ» Тетяна Щербань

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування", який забороняє обмежувати доступ до узбережжя морів, річок та інших водних об'єктів, вступив у дію 21 листопада минулого року. В разі його порушення передбачені штрафи від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для посадових осіб. При повторних діях, вчинених упродовж року, сума збільшується.

За словами Віталія Лисенка, начальника інспекції з благоустрою Запорізької міської ради, він має з’ясувати, чи правомірно встановлений цей паркан.

Будівельний паркан на березі Дніпра заважає запоріжцям дістатися пляжу

«Там був виданий дозвіл на будівництво і він здійснюється в рамках чинного законодавства, я зафіксував собі питання щодо паркану, яким огороджена дана земельна ділянка, бо згідно земельного законодавства, справді орендарі та власники земельних ділянок мають право огороджувати будівельний майданчик, огороджувати виділену земельну ділянку парканом, проте це є водоохоронна зона річки Дніпро», - каже начальник інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Віталій Лисенко.

начальник інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Віталій Лисенко

начальник інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Віталій Лисенко

Загалом, за підсумками 2019 року, у Запоріжжі були виявлені порушення правил благоустрою, зазначив Віталій Лисенко.

«Станом на 2019 рік працівниками інспекції було складено на 25% більше адміністративних протоколів ніж за аналогічний період 18 року, а що стосується виписаних вимог, приписів та інших документів, які саме вказують на порушення - було складно аж на 300% більше», - говорить Віталій Лисенко.

Про результати перевірки щодо законності встановленого паркану навколо забудови журналістам Суспільного Віталій Лисенко обіцяв повідомити до кінця цього тижня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди