На засіданні Ради Україна-НАТО, яке відбудеться 3 квітня, союзники хочуть почути погляди очільника українського МЗС Андрія Сибіги щодо процесу досягнення справедливого миру для України.
Про це на пресконференції в Брюсселі, анонсуючи засідання міністрів закордонних справ держав-членів Альянсу, яке пройде 3-4 квітня у штаб-квартирі блоку, заявив генсек НАТО Марк Рютте.
"На засіданні Ради Україна-НАТО завтра ввечері ми заслухаємо міністра закордонних справ Андрія Сибігу. Він поінформує нас про поточну ситуацію в Україні, а також про свої погляди на процес досягнення справедливого і тривалого миру", — розповів Рютте.
Генсек НАТО зазначив, що "усе це, і багато іншого" стане внеском у "нову главу" для військово-політичного блоку, яка, за його словами, розпочнеться під час червневого саміту у Гаазі (Нідерланди).
"Наші пріоритети чіткі. Ми будуємо сильніший, справедливіший і більш боєздатний Альянс. Це те, що нам потрібно для забезпечення нашого майбутнього", — додав він.
У лютому президент Володимир Зеленський заявляв, що без членства в НАТО для України "немає гарантій безпеки як таких". Американський президент Дональд Трамп своєю чергою казав, що Україна може забути про вступ до Альянсу.
Рада Україна-НАТО
Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.
У липні 2023 року тодішній генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту у Вільнюсі пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.
За його словами, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.
Перше засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн Альянсу відбулося у Брюсселі 29 листопада 2023 року. Тоді на засіданні затвердили "амбітну" програму роботи на 2024 рік, яка включає енергетичну безпеку, інновації та взаємодію. Крім того, НАТО надало рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні.