Члени Ради національної безпеки президента США Дональда Трампа, включно з радником Білого дому з національної безпеки Майклом Волцом, вели урядові справи через особисті облікові записи Gmail.
Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела та документи, з якими ознайомилися журналісти.
Зазначається, що Gmail, менш безпечний засіб зв’язку, ніж програма для обміну зашифрованими повідомленнями Signal. І це є ще одним прикладом "сумнівної практики" щодо безпеки даних високопосадовцями нацбезпеки, яких вже критикують через помилкове включення журналіста в груповий чат в Signal, де "на високому рівні" обговорювали планування військових операцій в Ємені.
Відповідно до електронних листів, Волц використовував Gmail для високотехнічних розмов з колегами з інших урядових установ, які стосувалися важливих військових позицій і потужних систем озброєння, пов’язаних із конфліктом в Ємені.
У той час як співробітник Ради нацбезпеки користувався своїм акаунтом у Gmail, його колеги з міжвідомчих служб використовували державні облікові записи, як показують заголовки електронного листування.
За словами посадовців, Волц отримував через пошту Google й менш конфіденційну інформацію про його розклад та інші робочі документи. Вони розповіли, що іноді радник з нацбезпеки президента США копіював з пошти інформацію про свій розклад і публікував її в Signal, щоб координувати зустрічі та обговорення.
Експерти кажуть, що використання особистої електронної пошти, навіть для несекретних матеріалів, є ризикованим, враховуючи високу цінність, яку іноземні розвідувальні служби надають спілкуванню та розкладу вищих урядовців, таких як радник з національної безпеки.
Речник Ради нацбезпеки Брайан Хьюз заперечив, що Волц використовував свою особисту електронну пошту, як описано, і сказав, що в тих випадках, коли "старі контакти" надсилають йому матеріали, пов'язані з роботою, він обов’язково надсилає "копію" на свою державну електронну пошту, щоб, як потребує закон, архівувати офіційне листування.
У речника також запитали про посадовця Ради нацбезпеки, який нібито обговорював делікатні військові питання через Gmail, Хьюз сказав, що співробітники мають вказівки щодо використання "лише безпечних платформ для секретної інформації".
Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа
11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.
15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.
Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.
Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.
Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.
Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.
Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.