Скільки білорусів оселилося в Україні від початку протестів. Розповідає ДМС

Скільки білорусів оселилося в Україні від початку протестів. Розповідає ДМС

Ексклюзивно
Скільки білорусів оселилося в Україні від початку протестів. Розповідає ДМС
. Associated Press

У серпні 2020 року в Білорусі розпочалися масові протести на тлі президентських виборів. З того часу понад півтори тисячі білорусів отримали дозволи на проживання в Україні.

Як повідомили у Державній міграційній службі на запит Суспільного, від початку протестів, які спалахнули в країні у серпні на тлі президентських виборів, та до грудня 2020 року 369 громадян Білорусі отримали посвідку на постійне проживання та 1533 — посвідку на тимчасове проживання в Україні.

Загалом впродовж 2020 року посвідку на постійне проживання отримали 788 білорусів та 2534 отримали право на тимчасове проживання на території України.

Станом на 1 січня 2021 року на обліках територіальних органів ДМС перебуває 17 громадян Республіки Білорусь, яких визнано біженцями в Україні та 7 білорусів, яких визнано особами, які потребують додаткового захисту.

Загалом, за серпень – грудень 2020 року було виявлено 30 нелегальних білоруських мігрантів. Також щодо 29 осіб було ухвалено рішення про примусове повернення і до одного — про примусове видворення з України. Загалом за цей період через порушення міграційного законодавства було притягнуто до адміністративної відповідальності 102 громадянина Білорусі.

Як повідомив у коментарі Суспільному речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, з кінця жовтня 2020 року і по січень українсько-білоруську ділянку кордону перетнула 31 тисяча громадян Республіки Білорусь. Він додав, що це період на цій ділянці для майже 34 тисячі білорусів було оформлено дозволів на виїзд за межі України.

"Даними показниками не можна визначити тих громадян Білорусі, які в'їхали в Україну і довгий час перебувають на її території", — зазначив він.

Демченко наголосив, що громадяни Білорусі можуть перетинати державний кордон і на інших напрямках, зокрема через аеропорти, кордони з Польщею та іншими країнами Європейського Союзу.

Що відомо

  • 9 серпня у Білорусі відбулися президентські вибори. На них, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 10,1%.
  • Відразу після виборів у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, щоб висловити недовіру результатам ЦВК, координуючи свої дії через соцмережі, тому у перші дні протестів влада намагалася максимально обмежити роботу інтернету. Демонстранти вважають, що вибори були сфальсифіковані, а перемогу мала здобути Світлана Тихановська.
  • За час протестів, які тривають і нині, силовики затримали близько 30 тисяч людей. Офіційно під час протестів загинули четверо людей, неофіційно правозахисники говорять про понад 10 загиблих і десятки зниклих безвісти.
На початок