Перейти до основного змісту
Риторика загострилася до рівня 2022 року: Сибіга про заяви Москви

Риторика загострилася до рівня 2022 року: Сибіга про заяви Москви

Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга бере участь у медіа-конференції під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, у вівторок, 3 грудня 2024 р. AP/Virginia Mayo

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Риторика загострилася до рівня 2022 року. Він зазначив, що Україна наполягає на міцних та довгострокових гарантіях безпеки і не прийме жодних вимог, які залишать її слабкою і беззахисною.

Про це у соцмережі Х написав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Він зазначив, що російські вимоги та ультиматуми залишаються незмінними протягом багатьох років.

"Росія хоче обмежити українську армію, обороноздатність, військову допомогу партнерів, заблокувати вступ України до НАТО. Риторика Росії розкриває її справжні наміри. Усі ці вимоги об’єднує одне: Москва хоче слабку, беззахисну Україну. Це не про НАТО чи "занепокоєння безпекою", — написав міністр.

За словами Сибіги, йдеться про здатність Росії знищити українську державу на пізнішому етапі, окупувати її території, захопити її мінеральні ресурси та використати її людський та інший потенціал для подальшої агресії.

"З цього приводу не повинно бути жодних ілюзій. Варто зазначити, що риторика Москви загострилася до рівня 2022 року. Росія намагається скористатися нинішнім геополітичним моментом. Ми бачимо цю російську стратегію і ніколи не приймемо нічого, що залишає Україну слабкою чи беззахисною. Навпаки, справжній і справедливий мир вимагає надійних і довгострокових гарантій безпеки для його збереження", — сказав він.

Після розмови із Трампом Путін назвав умови, за яких може відбутись припинення бойових дій — відмова від допомоги Україні з боку союзників, обмін розвідданими та зупинка мобілізації. Раніше президент Зеленський заявляв, що, висуваючи умови, Путін затягує процес перемовин, фактично "готуючи відмову".

Про що домовилась делегація США під час окремих переговорів з українською та російською сторонами

Під час переговорів у Саудівській Аравії делегація США окремо домовилась з українською та російською сторонами виключити "застосування сили" проти комерційних суден у Чорному морі. Також є домовленість про розробку механізму заборони ударів по енергетичній інфраструктурі в Україні та Росії.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що в Ер-Ріяді досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі.

Міністр оборони України Рустем Умєров, який головував під час зустрічей з американцями в Ер-Ріяді, заявив, що переміщення Росією своїх військових суден за межі східної частини Чорного моря буде вважатися "порушенням духу" цієї домовленості, порушенням зобов’язань забезпечити свободу судноплавства та загрозою національній безпеці України.

За його словами, в такому випадку, Україна матиме повне право реалізовувати право на самозахист.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що в Саудівській Аравії досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі. За його словами, ембарго може почати діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому.

Для запровадження режиму тиші на морі Росія озвучила вимоги, серед яких – послаблення санкцій проти сільськогосподарського сектору. У США сказали, що вивчать ці вимоги, тоді як у Європі послаблення санкцій відкинули.

Топ дня
Вибір редакції
На початок