Сили оборони України використали озброєння, передане США, для наступу на Курську область. Це вплинуло на рівень довіри між Україною та США.
Про це повідомляє видання The New York Times.
За даними видання, посадовці США виступали проти будь-яких операцій Сил оборони України на території Росії. Посадовці у Пентагоні та розвідка повідомляли українських посадовців, що ЗСУ мають самостійно вести ці операції, без розвідданих від США та американського озброєння.
Проте Сили оборони використали озброєння, надане США, для Курської операції влітку 2024 року. Це похитнуло довіру між українськими та американськими посадовцями та вищим військовим керівництвом обох країн.
Джерела видання у Пентагоні назвали використання озброєння Україною у Курській операції "шантажем". Також головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський використав ротацію американського вищого керівництва у ЦРУ та у Європі для того, щоб розпочати наступ.
Після початку Курської операції США нібито були змушені продовжувати надавати Україні військову допомогу, повідомляє The New York Times.
Про що ще розповідає The New York Times у статті про роль США в військових операціях України
The New York Times повідомляє, що Україна не попереджала США про атаку на крейсер "Москва" у 2022 році. Посадовці США нібито "розлютились", коли дізнались, що Сили оборони України потопили російський військовий корабель.
Також американські посадовці нібито дуже "здивувались", адже не знали, що в України є зброя, яка може потопити крейсер.
В адміністрації експрезидента США Джо Байдена зростало хвилювання через затоплення крейсера "Москва", адже там вважали, що корабель — "потужний символ російської могутності".
13 квітня 2022 року ЗСУ поцілили ракетами у російський крейсер "Москва". На флагмані Чорноморського флоту РФ сталося займання й він почав тонути. Наступного дня Москва визнала, що судно пішло на дно.
Також у 2023 році Сили оборони України планували наступальну операцію на Мелітополь. Вищі посадовці США наполягали саме на цьому. Та тоді командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський наполягав на проведенні операції під Бахмутом.
Сирський отримав у підпорядкування частину бойових бригад ЗСУ та розпочав операцію під Бахмутом. Росіяни відтягнули частину своїх військ з Запорізького напрямку. Та це не допомогло українській наступальній операції, повідомляє видання з посиланням на військових армії США.
Джерело в українській владі зауважило The New York Times, що однією з причин провалення наступу у 2023 році було "недостатня кількість озброєння", яке передавали США Україні для забезпечення такого наступу.
Після провалу наступальної операції США дозволили удари по території РФ озброєнням США.