У країнах Європи впала прихильність до США після того, як Дональд Трамп став президентом.
Про це свідчать дані опитування YouGov за 1 квартал 2025 року.
Так, найбільш негативно до США ставляться у Данії — лише 20% опитаних відгукнулись позитивно про Америку. Понад половину жителів Великобританії (53%), Німеччини (56%), Швеції (63%) ставляться до США негативно.
Лише Італія та Іспанія мають рівновагу між негативним та позитивним ставленням — 42% італійців ставляться до США негативно, як 43% іспанців.
YouGov відмічає, що коли президентом США став Джо Байден у 2020 році, то європейці покращили своє ставлення до США. До цього президентом США теж був Дональд Трамп з 2016 по 2020 роки.
Заяви Трампа щодо Гренландії
Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над островом є "абсолютною необхідністю" для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі. У відповідь на ці слова, прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде заявив, що острів не продається.
Водночас Егеде виступає за незалежність Гренландії від Данії. Він нещодавно звинуватив Данію в геноциді через скандал із примусовою стерилізацією жінок у 1960−70-х роках. У своєму новорічному зверненні Егеде знову закликав до незалежності острова та зняття "кайданів колоніальної ери".
7 січня Трамп на пресконференції не став обіцяти, що уникатиме військових чи економічних методів примусу для встановлення контролю над Гренландією та Панамським каналом. У своїй соцмережі Truth Social Трамп також написав, що угода про приєднання Гренландії до Сполучених Штатів має відбутися, та закликав зробити цей найбільший острів у світі "знов великим".
Гренландія – це найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими.