Україна у ніч проти 30 березня о 03:00 перейшла на літній час. Годинники в країні переводяться на одну годину вперед.
Про це йдеться у постанові уряду "Про порядок обчислення часу на території України".
Зазвичай в Україні перехід на літній час відбувається в останню неділю березня. Цього року він припав на ніч із 29 на 30 березня.
Власникам смартфонів та сучасних гаджетів не потрібно змінювати час вручну, оскільки система виконує це автоматично. Водночас кнопкові телефони та механічні годинники доведеться перевести самостійно.
Щодо повернення на зимовий час, це зазвичай відбувається в останню неділю жовтня о 4:00 ранку, коли стрілки годинника переводять на годину назад.
Коли запровадили "зимовий" та "літній" час
Сезонне переведення годинників запровадили у 1981 році в СРСР, а після здобуття незалежності Україна продовжила цю практику, уніфікувавши літній час у 1996 році. Щоб мінімізувати стрес для організму, перехід завжди відбувається у вихідний день.
Чому Україна досі змінює час
Питання відмови від сезонного переведення часу активно обговорюється вже кілька років. У 2021 році Верховна Рада зробила перший крок, ухваливши в першому читанні законопроєкт № 4201, який мав закріпити єдиний часовий пояс для України. Однак у другому читанні депутати так і не проголосували за цей закон.
У 2024 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачав відмову від переведення годинників.
Планували, що з 27 жовтня 2024 року країна остаточно залишиться на зимовому часі. Однак президент Володимир Зеленський досі не підписав цей законопроєкт. Джерела у фракції "Слуга народу" пояснюють це побоюваннями щодо можливих економічних наслідків. Крім того, в Офісі президента врахували петиції, в яких українці виступали проти скасування сезонної зміни часу.
Тож традиція переведення годинників збережеться — принаймні цієї весни.