Перейти до основного змісту
Міністр оборони США Гегсет підписав меморандум про масові звільнення в Пентагоні — Bloomberg

Міністр оборони США Гегсет підписав меморандум про масові звільнення в Пентагоні — Bloomberg

Міністр оборони США Піт Гегсет
Міністр оборони США Піт Гегсет. REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Очільник Пентагону Піт Гегсет підписав меморандум, який передбачає скорочення цивільного персоналу Міноборони США. Звільнити можуть близько 76 тисяч працівників.

Про це повідомляє Bloomberg.

У лютому Пентагон оголосив про плани звільнити від 5% до 8% свого цивільного персоналу, а Гегсет підтвердив свою рішучість приєднатися до кампанії американського президента Дональда Трампа зі скорочення федеральної робочої сили.

Наразі в Пентагоні працюють близько 950 тисяч цивільних, тобто скорочення можуть торкнутися близько 76 тисяч людей.

У меморандумі не вказаний цільовий відсоток скорочень в оборонному відомстві США.

Серед іншого у документі Гегсет закликає "реалізувати програму відкладеного виходу у відставку", а також до "добровільного дострокового виходу на пенсію" цивільних працівників, які мають на це право. Він також вимагає в керівників Міністерства оборони надати йому "запропоновану організаційну схему майбутнього стану" своїх відомств до 11 квітня поточного року.

Про скорочення в Міноборони США

У лютому газета The Washington Post з посиланням на документ, який отримали журналісти, та на людей, знайомих із цим питанням, повідомляла, що Гегсет наказав вищому керівництву Пентагону та всієї армії розробити план скорочення оборонного бюджету на 8% упродовж наступних п’яти років.

Тоді він зазначив, що "час підготовки закінчився" і США "повинні діяти терміново", щоб "відродити дух воїна, перебудувати армію та відновити стримування".

Як повідомляв телеканал CNN, посилаючись на документ, отриманий від Міноборони відомства США, там розглядають можливість об’єднання Європейського (EUCOM) та Африканського (AFRICOM) командувань в єдине командування в Штутгарті, злиття Північного (NORTHCOM) та Південного (SOUTHCOM) командувань у новий орган під назвою AMERICOM.

Крім цих можливостей, у Пентагоні також розглядають імовірність зупинки розширення військової присутності США в Японії, що дало б Вашингтону змогу заощадити близько 1,1 млрд доларів.

За даними журналістів, у документі зазначено, що ці заходи можуть скоротити витрати Пентагону на 330 мільйонів доларів за 5 років, проте вони також можуть створити політичні ризики для відносин США з союзниками.

15 лютого адміністрація Дональда Трампа у рамках масштабних скорочень у Міністерстві енергетики звільнила понад 300 співробітників Національного управління ядерної безпеки (NNSA), яке відповідає за ядерні запаси США.

Топ дня
Вибір редакції
На початок