До Дня соборності українцям пропонують долучитися до онлайн-ланцюга єдності

До Дня соборності українцям пропонують долучитися до онлайн-ланцюга єдності

До Дня соборності українцям пропонують долучитися до онлайн-ланцюга єдності

З нагоди Дня соборності України, який відзначається 22 січня, українцям пропонують долучитися до символічного ланцюга єдності, який об'єднає Київ з Сімферополем.

Зважаючи на карантинні вимоги, організатори акції вигадали спосіб, як об'єднати Україну онлайн.

Для участі треба зареєструватися на сайті проєкту "Ланцюг Соборності". Фотографії учасників вишикуються у ланцюжок, який стартує у Києві і сягне Сімферополя. Він 5 разів перетне Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.

До Дня Соборонсті українцям пропонують долучитися до онлайн-ланцюга єдності

Акція стартувала сьогодні, 21 січня, кількість учасників стрімко росте. В акції бере участь і запорізька журналістка Наталія Зворигіна:

"Сьогодні я беру участь у ланцюгу, який єднає всю Україну. Тому що для кожного українця сьогодні визначний день, який освячує єдність всієї України. Україна для нас єдина й неподільна. Ми наполягаємо на тому, що не можна ділити Україну на Правобережну, Лівобережну, за якимись там національними ознаками чи мовними. Україна у нас одна, й ми будемо її відстоювати до нашої повної перемоги", ‒ каже Наталія.

Що відомо

  • День соборності України відзначається 22 січня. Цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Цього ж дня роком раніше, 22 січня 1918 року, прийняли IV Універсал Центральної Ради, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки.
  • Вперше акція зі створення ланцюга єдності "Українська хвиля" відбулася 21 січня 1990 року. Мільйони людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Він був одним із наймасштабніших у світовій історії, довжина ланцюга перевищувала 770 км.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше