Перейти до основного змісту
WSJ: Ізраїль надав розвіддані для авіаудару, який обговорювався в чаті Signal

WSJ: Ізраїль надав розвіддані для авіаудару, який обговорювався в чаті Signal

Застосунок Signal
Застосунок для зашифрованих повідомлень Signal зображено на мобільному пристрої на тлі фотографії Піта Хегсета на ілюстративному фото, зробленому у Варшаві, Польща, 25 березня 2025 року. Getty Images/Jaap Arriens

Ізраїль надав США секретну інформацію, яка допомогла виявити ключового експерта з ракетного озброєння хуситів під час повітряного удару в Ємені. Як повідомляють джерела в американській адміністрації, дані були отримані через людське джерело, пов’язане з ізраїльськими службами, на території Ємену.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

Розкриття ролі Ізраїлю викликало занепокоєння, адже інформація про хід операції з’явилася в чаті месенджера Signal, де її обговорювали високопосадовці адміністрації Трампа, включаючи радника з нацбезпеки Майка Волца. Він написав, що експерта було зафіксовано біля будинку його дівчини, який невдовзі після цього було знищено.

Ізраїльські представники висловили невдоволення через публічне поширення цього повідомлення. Воно викликало питання щодо безпеки джерел і суперечить заявам адміністрації про відсутність витоків секретних даних.

Адміністрація Трампа заявила, що посилила заходи для запобігання витокам інформації. Водночас посадовці підкреслили, що жодні джерела чи методи збору розвідки в чаті не згадувалися, а партнери були поінформовані про удари заздалегідь.

У Пентагоні підтвердили, що удари 15 березня охопили понад 30 об'єктів хуситів, зокрема центри управління та місця перебування старших фахівців із БПЛА. Але офіційно про ракетного експерта не згадували.

США розпочали авіаудари по хуситах, щоб зупинити їхні атаки на судна в Червоному морі та стримати подальші ракетні обстріли Ізраїлю. З 15 березня удари тривають щодня. У четвер хусити запустили щонайменше дві ракети по Єрусалиму, але Ізраїль їх успішно перехопив.

Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа

11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.

Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.

Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.

Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.

Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.

Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.

Топ дня
Вибір редакції
На початок