Міноборони ініціює створення в Україні чотирьох міжрегіональних реабілітаційних центрів для військових, які зможуть одночасно приймати до 1 730 людей. Вони мають відкритися до кінця цього року.
Про це йшлося під час розширеного засідання Ради безбар’єрності у Києві, передає пресслужба українського оборонного відомства.
Як розповів заступник міністра оборони України Сергій Мельник, проєкт має назву "Центри відновлення та здоров’я" та передбачає створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я.
За його словами, у 2024 році "десятки тисяч" військових зверталися за психологічною допомогою та проходили реабілітацію, але реальна потреба в таких послугах у рази більша.
"Система військових госпіталів в Україні не розрахована на таке навантаження. Тому Міноборони запускає масштабний проєкт створення мережі військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. До кінця 2025 року Міноборони створить чотири міжрегіональні реабілітаційні центри, які зможуть одночасно приймати до 1 730 військових", – сказав посадовець.
Мельник пояснив, що програма реабілітації включатиме медичне лікування, фізіотерапію, психотерапію, підтримку родин військових та соціальну адаптацію.
Він додав, що також на онлайн-платформах "Резерв+" та "Армія+" буде запущено серію навчальних курсів для медичних працівників – для ефективної роботи з військовими, які мають ПТСР.
"Ми також посилено працюватимемо над забезпеченням безбар’єрного простору в усіх медичних закладах Міноборони. Це дасть змогу нашим захисникам та захисницям отримувати якісне лікування та користуватися всіма послугами без обмежень", — сказав заступник міністра оборони.
У листопаді 2024 року у Міноборони повідомляли, що для військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь в активних бойових діях, та їхніх сімей будуть впроваджені сучасні програми психологічного забезпечення та відновлення. Допомога надаватиметься з використанням доказових психологічних та відновлюваних методів.