Перейти до основного змісту
Німецький журнал стверджує, що знайшов у мережі персональні дані високопосадовців Трампа

Німецький журнал стверджує, що знайшов у мережі персональні дані високопосадовців Трампа

Піт Гегсет
Міністр оборони Піт Гегсет дає телевізійне інтерв’ю біля Білого дому, п’ятниця, 21 березня 2025 р. AP/Jacquelyn Martin

Номери телефонів і електронні адреси, а подекуди й паролі до поштових скриньок деяких керівників служби безпеки Дональда Трампа були доступні в мережі.

Розслідування журналу SPIEGEL виявило, що в мережі містяться дані радника з нацбезпеки Майка Волца, координаторки розвідки Талсі Габбард та міністра оборони Піта Гегсета.

Інформація була зібрана через комерційні пошукові системи людей та оприлюднені в мережі дані користувачів.

Як пише видання, багато з цих номерів та адрес досі активно використовуються. Вони пов’язані з акаунтами в Instagram, LinkedIn, Dropbox та додатками для трекінгу фізичної активності. Телефонні номери відповідають профілям у WhatsApp і Signal.

За даними SPIEGEL, це свідчить про нову серйозну вразливість у системі безпеки Вашингтона. Через ці загальнодоступні дані ворожі спецслужби могли б отримати доступ до пристроїв і переписки шляхом встановлення шпигунських програм. Не виключено, що іноземні агенти могли стежити за спілкуванням, коли Габбард, Волц і Гегсет вели обговорення військового удару у чаті Signal.

Поки що незрозуміло, чи обговорення велося саме через акаунти Signal, прив’язані до приватних номерів. Габбард відмовилася давати коментарі. SPIEGEL встановив, що станом на середу, прив’язані до Signal номери Габбард і Волца все ще були доступні онлайн.

Раніше журнал The Atlantic повідомив, що Габбард, Волц, Гегсет, директор ЦРУ Джон Реткліф та інші посадовці обговорювали можливий удар по єменських хуситах у чаті Signal.

У цьому чаті передавалися розвіддані та детальні плани ударів. За інформацією Atlantic, Волц навіть додав до чату головного редактора видання Джеффрі Ґолдберга — з невідомих причин.

Білий дім підтвердив факт скандалу. Трамп заявив, що не йшлося про матеріали з грифом "таємно". Це важливо, адже посадовці не мали права обговорювати таку інформацію через Signal. При цьому спецпредставник США Стів Віткофф перебував у Росії, коли писав у цей чат.

Контактні дані Габбард, Гегсета й Волца частково були знайдені у відкритих базах, частково — в численних витоках паролів. Витоки паролів — поширене явище в інтернеті. Наприклад, у 2019 році дослідник Трой Хант виявив на хакерському форумі понад 773 млн електронних адрес і понад 21 млн паролів.

І відтоді відбулися нові витоки — хакери постійно складають нові бази, щоб продати їх.

Дані міністра оборони Гегсета журналісти SPIEGEL знайшли дуже просто — через комерційний сервіс контактних даних, який зазвичай використовують компанії для маркетингу та підбору персоналу.

Досить було вказати посилання на його профіль у LinkedIn — і система видала номер мобільного та Gmail-адресу. Ця адреса й паролі до неї були знайдені більш ніж у 20 відкритих витоках. Із відкритих джерел видно, що адреса використовувалась до недавнього часу.

Мобільний номер був прив’язаний до акаунта в WhatsApp, який, імовірно, нещодавно видалили.

Мобільний номер і пошту Волца також вдалося знайти через той самий сервіс. Телефон можна було знайти навіть через популярний американський сайт для пошуку людей. Паролі до його пошти журналісти виявили у витоках. Дані ведуть до його акаунтів у Microsoft Teams, LinkedIn, WhatsApp і Signal.

Талсі Габбард виявилась обережнішою. Вона, схоже, заблокувала свої дані в деяких сервісах, які містили інформацію про її колег. Однак її електронна пошта все одно з’являється на сайтах, зокрема WikiLeaks і Reddit.

Загалом її e-mail знайдено більш ніж у десяти витоках. В одному з них — також номер телефону, який, після відновлення, привів до активних акаунтів у WhatsApp та Signal.

Що кажуть фахівці з кібербезпеки

"Дані високопоставлених політиків дозволяють проводити переконливі фішингові атаки, отримувати доступ до пристроїв, пошти, чатів і платіжних систем", — каже експерт Дональд Ортманн.

"Також можливі атаки через deepfake для участі у віртуальних зустрічах. Компрометація акаунтів дозволяє встановлювати шкідливе ПЗ, відстежувати комунікацію та шантажувати політиків", — додав він.

З міркувань безпеки SPIEGEL не публікує знайдені номери, адреси та паролі й не перевіряє, чи дійсно паролі ще активні.

Габбард, Гегсет і Волц були повідомлені про розслідування. Можливість прокоментувати надали також Пентагону, Раді нацбезпеки США та офісу координатора розвідки.

Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа

11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.

Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.

Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.

Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.

Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.

Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.

Топ дня
Вибір редакції
На початок