Перейти до основного змісту
Україна узгодила із США об'єкти енергетичної інфраструктури, які РФ має не атакувати – Міненерго

Україна узгодила із США об'єкти енергетичної інфраструктури, які РФ має не атакувати – Міненерго

ЗМІ
Припинення вогню по енергетиці
Військовослужбовець армії РФ стоїть на варті поблизу реакторів тимчасово окупованої Запорізької атомної елекстростанції (ЗАЕС). REUTERS/Alexander Ermochenko

Україна та США узгодили перелік об'єктів енергетичної інфраструктури, які Росія має перестати атакувати в рамках ембарго на припинення вогню.

Про це Міністерство енергетики України повідомило виданню "Європейська правда".

За даними видання, Міненерго наполягає, що США знають про вимоги України щодо "енергетичного перемир’я", та що вони погоджені із США.

"Україна передала та узгодила з американською стороною типологію об’єктів по всіх об’єктах енергетичної інфраструктури в межах домовленості про зупинку взаємних ударів. Це стосується електроенергетичного, нафтогазового комплексів, атомної та вугільної промисловості, енергетичного машинобудування – виробництва енергетичного обладнання", — заявили у пресслужбі Міненерго, передає видання.

Росія своєю чергою опублікувала перелік російських та українських об'єктів, які підпадають під тимчасову заборону на удари по енергетичній інфраструктурі.

До переліку нібито потрапили наступні об'єкти:

  • Нафтопереробні підприємства;
  • Нафто-, газопроводи та сховища, включаючи насосні станції;
  • Інфраструктура, що виробляє та передає електрику, включаючи електростанції, підстанції, трансформатори та розподільники;
  • Атомні електростанції;
  • Дамби гідроелектростанцій.

Що відомо про домовленості про припинення вогню по енергетичних об'єктах України

25 березня США окремо домовилась з українською та російською сторонами виключити "застосування сили" проти комерційних суден у Чорному морі під час триденних перемовин у Саудівській Аравії з 23 по 25 березня. Також є домовленість про розробку механізму заборони ударів по енергетичній інфраструктурі в Україні та Росії.

В адміністрації Трампа розповіли, що делегації домовились:

  • розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах;
  • забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі;
  • сторони вітають пропозиції третіх країн щодо підтримки виконання енергетичних і морських угод;
  • сторони продовжуватимуть працювати над досягненням міцного та тривалого миру.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що в Ер-Ріяді досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі. За його словами, ембарго може почати діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому.

У Росії тим часом заявляли, що ембарго на удари по енергетиці начебто діє з 18 березня і має тривати 30 днів з можливістю продовження.

Топ дня
Вибір редакції
На початок