Перейти до основного змісту
В Ер-Ріяді завершилися переговори делегацій Росії та США

В Ер-Ріяді завершилися переговори делегацій Росії та США

Важливо
РФ і США
РФ і США. Unsplash

У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді завершилися переговори делегацій Росії та США.

Як повідомляє "РИА "Новости", зустріч сторін тривала понад 12 годин.

Джерело агентства додало, що завтра представники опублікують спільну заяву.

Держдепартамент США вважає, що Росія та Україна близькі до повного припинення вогню, заявила керівниця пресслужби Держдепартаменту Теммі Брюс.

Під час брифінгу у понеділок Брюс заявила, що лише після повного припинення вогню між сторонами можна буде обговорити розбіжності та те, що відбудеться після досягнення стабільного миру.

"Єдиним шляхом до цього є переговори, технічні дискусії, що тривають зараз у Саудівській Аравії", – зазначила вона.

Зустріч російської та американської делегацій проходила у закритому режимі. Журналістів попросили покинути територію готелю The Ritz-Carlton, де вони проводяться.

США на цих переговорах представляли директор із планування політики при держсекретарі Майкл Антон, помічники спецпредставника США Кіта Келлога і представники офісу радника з нацбезпеки Майкла Волца. З боку РФ у перемовинах брали участь сенатор Григорій Карасін та радник директора ФСБ Сергій Бесєда.

За словами речника Кремля Дмитра Пєскова сьогодні представники США та РФ обговорювали питання Чорноморської ініціативи для забезпечення безпеки судноплавства.

Речниця Держдепартаменту Теммі Брюс пізніше підтвердила, що в Ер-Ріяді обговорювався мораторій на удари в Чорному морі: "Основною метою є повне відновлення мирної торгівлі в Чорному морі".

Що відомо про переговори у Саудівській Аравії

18 лютого делегації США та Росії зустрілись у Саудівській Аравії. Вони обговорювали економічні та дипломатичні відносини між країнами. Представники РФ та США домовились про поновлення дипломатичних місій, призначення країн від послів.

Вони також обговорювали російсько-українську війну. Представники адміністрації Трампа заявили, що "усі сторони" у війні мають піти на поступки для "завершення" війни. Представники Росії повідомили, що для завершення війни "необхідні дипломатичні зусилля". Україна у цих переговорах участі не брала.

11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню.

18 березня Трамп зідзвонився із Путіним. За словами американського президента, вони обговорили "багато елементів" мирного договору, а також негайне припинення вогню щодо всієї енергетики та інфраструктури.

19 березня Трамп розмовляв телефоном із Зеленським. Президент України заявляв, що підтримує припинення ударів по енергетиці, але це має бути взаємно з росіянами. Окрім цього, вони домовились доручити своїм командам вирішити технічні питання, пов’язані з виконанням та розширенням режиму часткового припинення вогню.

23 березня в Ер-Ріяді зустрічались українська та американська делегації. Зокрема сторони обговорювали безпеку обʼєктів енергетики та інфраструктури. За підсумками перемовин голова делегації України міністр оборони Рустем Умєров заявив, що "дискусія була продуктивною та цілеспрямованою". Крім очільника Міноборони Україну представляли заступник керівника Офісу президента Павло Паліса та інші дипломатичні й військові представники.

24 березня в Ер-Ріяді відбулися перемовини між російською та американською делегаціями.

Топ дня
Вибір редакції
На початок