Країни-партнери "Коаліції дронів" ухвалили рішення про виділення 20 мільйонів євро зі спільного фонду на закупівлю розвідувальних БПЛА (ISR) тактичного рівня для потреб ЗСУ. Поставка очікується впродовж трьох місяців.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.
Як зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко, завдяки цим дронам військові можуть розвідувати місцевість та підвищувати ситуаційну обізнаність своїх підрозділів, що важливо для успішних бойових дій.
У Міноборони також нагадали, що в лютому "Коаліція дронів" запустила третій міжнародний тендер на мультироторні розвідувальні дрони. Вдруге в ньому змогли взяти участь і українські розробники. Прийом заявок на тендер вже закінчився, триває перший етап відбору.
Що відомо про коаліцію дронів для України
12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.
У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.
Наразі, за даними Міноборони Латвії, до коаліції входять: Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція, Естонія та Люксембург. Загалом країни-учасниці виділили понад пів мільярда євро на дрони для ЗСУ.
Як ідеться на сайті Міноборони Латвії, в проєкт коаліції Латвія виділятиме щонайменше 10 мільйонів євро на рік.
10 липня уряд Великої Британії оприлюднив інформацію, що країни-члени коаліції підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільного фонду на 45 мільйонів євро.