Перейти до основного змісту
США прагнуть укласти угоду про припинення вогню у війні РФ проти України до Великодня — Bloomberg

США прагнуть укласти угоду про припинення вогню у війні РФ проти України до Великодня — Bloomberg

Припинення вогню
Президент США Дональд Трамп і очільник Кремля Володимир Путін під час двосторонньої зустрічі на саміті лідерів G20 в Осаці, Японія, 28 червня 2019 року. REUTERS/Kevin Lamarque

В адміністрації президента Дональда Трампа сподіваються укласти угоду про припинення вогню в російсько-українській війні до 20 квітня, це Великдень. Росія ж не поспішає досягти угоди.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

Цьогоріч Великдень святкують в один день як і православні християни, так і християни західних обрядів (католики та протестанти). У адміністрації Трампа прагнуть укласти угоду, та, за словами джерел Bloomberg, цей термін може бути неточним через позиції сторін.

За даними Bloomberg, Росія не поспішає досягти угоди про припинення вогню та затягує переговорний процес. Очільники Росії висувають максималістські вимоги до США та України, як припинення постачання озброєння. Україна на це не погоджується.

У Євросоюзі побоюються, що прагнення США до дипломатичної перемоги, як угода про припинення вогню, може поставити інтереси України під удар. ЄС хвилюються, що адміністрація Трампа погодиться на умови Росії, які зроблять Україну вразливою до потенційної агресії від РФ. Про це Bloomberg повідомив президент Литви Гітанас Науседа.

Що відомо про зустріч між представниками України та США у Саудівській Аравії 24 березня

24 березня представники США проведуть окремі зустрічі з представниками Росії та з представниками України у Саудівській Аравії. Спершу США зустрінуться з Україною, а потім з Росією. Ці зустрічі відбуватимуться паралельно, на одну зустріч — одна тема, заявив президент України Володимир Зеленський у Норвегії 20 березня.

Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог розповів, що США планують провести в Саудівській Аравії "непрямі" переговори між представниками Росії та України, щоб зрозуміти умови кожної зі сторін.

"Ви, по суті, говорите: "Гаразд. Які ваші умови?". І ви звертаєтеся до іншої сторони: "Які ваші умови?". Це, по суті, човникова дипломатія між кімнатами в Ер-Ріяді, і ось де вони перебувають. А потім ми подивимося, куди ми зможемо прийти до всеосяжного припинення вогню, і це буде першим кроком до закінчення цієї війни", — пояснив Келлог процес таких переговорів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок