Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна очікує від зустрічі із представниками США у Саудівській Аравії такого результату, який дасть можливість повного припинення вогню в російсько-українській війні.
Про це глава держави повідомив під час зустрічі з президентом Чехії Петром Павелом.
За словами Зеленського, Україна підтримала із самого початку пропозицію США про безумовну тишу, безумовне припинення вогню. Та Україна не проти обговорювати будь-який формат безумовного припинення вогню.
"Першим кроком може бути — і саме через це технічна зустріч — це тиша в небі або умови, які проговорював президент Трамп - він мені передавав, про що вони говорили з Путіним — саме про те, щоби не бити ракетами та іншою далекобійною зброєю по енергетичних обʼєктах та іншій цивільній інфраструктурі. Є питання "інша цивільна інфраструктура" — що це та яка кількість обʼєктів. Тому, я думаю, наша сторона, технічна команда буде готова зі списком цивільних обʼєктів, обʼєктів ненападу — як ми це бачимо", — пояснив Володимир Зеленський.
Зеленський також сказав, що від України до делегації увійде міністр оборони України Рустем Умєров.
Також Володимир Зеленський повідомив, що США нібито домовлялись з Росією про припинення вогню саме по енергетичній та цивільній інфраструктурі.
"Він (Трамп — ред.) мені передавав, про що вони говорили з Путіним. Саме про те, щоби не бити ракетами та іншою далекобійною зброєю по енергетичних обʼєктах та іншій цивільній інфраструктурі", — сказав Зеленський.
Що відомо про зустріч між представниками України та США у Саудівській Аравії 24 березня
24 березня представники США проведуть окремі зустрічі з представниками Росії та з представниками України у Саудівській Аравії. Спершу США зустрінуться з Україною, а потім з Росією. Ці зустрічі відбуватимуться паралельно, на одну зустріч — одна тема, заявив президент України Володимир Зеленський у Норвегії 20 березня.
Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог розповів, що США планують провести в Саудівській Аравії "непрямі" переговори між представниками Росії та України, щоб зрозуміти умови кожної зі сторін.
"Ви, по суті, говорите: "Гаразд. Які ваші умови?". І ви звертаєтеся до іншої сторони: "Які ваші умови?". Це, по суті, човникова дипломатія між кімнатами в Ер-Ріяді, і ось де вони перебувають. А потім ми подивимося, куди ми зможемо прийти до всеосяжного припинення вогню, і це буде першим кроком до закінчення цієї війни", — пояснив Келлог процес таких переговорів.