У Раді пропонують запровадити покарання за прояви сексизму

У Раді пропонують запровадити покарання за прояви сексизму

У Раді пропонують запровадити покарання за прояви сексизму Ілюстративне фото, Unsplash

Група народних депутатів 15 січня подала до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується визначити поняття "сексизм" та встановити покарання за його прояви.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту № 4598, у чинному українському законодавстві не визначено поняття "сексизм", що створює передумови для подальших порушень прав людини, зумовлює напруження у сферах життєдіяльності суспільства, зокрема, політичній, соціальній та культурній. Метою законопроєкту є створення нормативного підґрунтя для заборони проявів сексизму у суспільстві.

Відповідний законопроєкт передбачає внесення змін до закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" і заборона проявів сексизму у суспільстві сприятиме ліквідації відповідних прогалин на законодавчому рівні, розвитку засад демократії в Україні та євроінтеграційним процесам держави.

Отже, законопроєктом № 4598 пропонується доповнити першу статтю закону визначення поняття "сексизм" як будь-яку дія, жест, візуальний прояв, вимовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких лежить ідея про те, що людина або група людей гірші через свою стать.

Не вважаються сексизмом та дискримінацією за ознакою статі:

  • спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини;
  • обов'язкова строкова військова служба для чоловіків, передбачена законом;
  • різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків, передбачена законом;
  • особливі вимоги щодо охорони праці жінок і чоловіків, пов'язані з охороною їх репродуктивного здоров’я;
  • позитивні дії.

Пропонується визначити, що особа, яка вважає, що стосовно неї було вчинено сексизм, має право звернутися зі скаргою до державних органів. Крім цього, можна надіслати повідомлення до комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Читайте також: Слуги народу та корабельна сосна. Усе про гендерний скандал у президентській партії

Другим законопроєктом №4599 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві пропонується встановити відповідальність за прояви сексизму. Згідно з пояснювальною запискою, пропонується внести зміни до статті 173-2Стаття 173-2. Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми.

Передбачені цією статтею правопорушення караються штрафом від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн) або громадськими роботами на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративним арештом на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Що відомо

  • Одним з ініціаторів проєкту став голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, який у червні 2020 року потрапив у гендерний скандал.
  • 23 червня мережею почало ширитися відео, де він та лідер пропрезидентської фракції Давид Арахамія обговорюють колегу-депутатку Ірину Аллахвєрдієву перед брифінгом у Миколаєві. Мікрофони перед народними обранцями були ввімкнені, брифінг ще не розпочався, тож вони двоє розмовляли про жінку в довільній формі.
  • Одразу після появи відео Корнієнко назвав його змонтованим, а Аллахвердієва заявила, що "це фейк". Однак 24 червня Корнієнко публічно визнав факт розмови, вибачився перед колегою і пояснив, що у цій розмові йшлося не про одну жінку, а про двох.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди