Ковельчанин Віталій П’ясецький захищав Донецький аеропорт

Ковельчанин Віталій П’ясецький захищав Донецький аеропорт

Ковельчанин Віталій П’ясецький захищав Донецький аеропорт UA.Волинь

Минає 5 років відтоді, коли відбулися бої за Донецький аеропорт. Ковельчанин Віталій П’ясецький один із тих, хто добровольцем пішов на війну. В січні 2015 у складі 80 аеромобільної бригади захищав летовище.

Ковельчанина Віталія П’ясецького ми зустріли під час сесії в університеті. Вищу освіту, каже, вирішив здобути після повернення з АТО.

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: "В мене позивний в армії був – "турист", бо я любив і займаються гірським та пішохідним туризмом, і я вирішив поступити".

Як військовий, який брав участь в обороні Донецького аеропорту, розповідає, повинен говорити, писати, думати, згадувати про ті події.

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: "Сьогодні у мене пам’ятний день. Я отримав поранення. Мені ще мій товариш скинув зведення із бойового журналу, яка обстановка складалася у терміналі".

16 січня 2015 року розповідає, запам’ятав яскраво: це був один із найважчих боїв за Донецький аеропорт.

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: " Ми думали, що до ранку не доживемо, то тій причині що був потужний штурм аеропорту. Нас заливали горючою сумішшю. Це все горіло. Кілька десятків поранених просто лежали на підлозі. Кожному потрібна була допомога. Можливо я допустив помилку, але я навіть своїй дружині відіслав останнє СМС".

Через три дні його вивезли із аеропорту серед числа поранених бійців. 20 січня аеропорт летовище підірвали.

Віталій П’ясецький захищавUA.Волинь

Ковельчанин Віталій П’ясецький захищав Донецький аеропорт

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: " І всі ми хто був по госпіталях, по лікарнях – я був у лікарні Мечнікова у Дніпропетровську і це був важкий період, тому що ми розуміли, що більшість наших хлопців загинуло".

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: "Коли буваю в Луцьку і проходжу через театральний майдан – завжди уповільнюю крок. Тут наші хлопці зображенні - Вадік Демчук, Саша Грошев, Василь Смолярчук. Це хлопці, які загинули в аеропорту 20 січня 2015 року".

Історія волинського кіборга увійшла у збірник спогадів ветеранів.

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: "Те, що я писав – я його розцінював із 2-х позицій. Треба розповісти, і певна реабілітація і розвантаження. Цю книгу я дарую близьким людям. Ми робили презентація по містах, в Київ, Дрогобич, у Львові..."

У школі села Підбереззя Горохівського району, яку 20 років тому закінчив Віталій П’ясецький, теж є книга "Голос війни".

Заступниця директора школи Валентина Шевчик: "Ще перебуваючи в школі виявив талант літературний. Це всі 10 днів, що там був описав у своїх записках, які пізніше ввійдуть – він буде співавтором цієї книги. Він у нас був на зустрічі і подарував таку книгу "Голос війни" - тут увійшло коротеньке оповідання, яке він присвятив своїй дружині".

Після поранення та демобілізації Віталій повернувся додому. Із дружиною та двома дітьми живе у Ковелі, має власний бізнес, навчається.

Захисник Донецького аеропорту Віталій П’ясецький: "І свобода і прогулянки на майдані – оплачено кров’ю хлопців, які загинули в цій війні. Я впевнений, що моя країна буде процвітати. І я дивлюся на все з оптимізмом. Як би не було важко. Але я впевнений, що моя країна буде! "

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди