Перейти до основного змісту
51% незалежних медіа в Україні можуть припинити діяльність через закриття USAID — Потураєв

51% незалежних медіа в Україні можуть припинити діяльність через закриття USAID — Потураєв

Незалежні медіа в Україні
Офіс USAID. Getty Images

Народний депутат Микита Потураєв заявив, що понад половина незалежних медіа в Україні можуть припинити діяльність вже у 2025 році через закриття USAID.

Про це він повідомив під час наради ОБСЄОрганізація з безпеки і співробітництва в Європі в людському вимірі.

За словами Потураєва, серед тих медіа, які можуть припинити діяльність, близько 70% — це регіональні медіа.

"Тобто ми можемо втратити майже всі регіональні медіа в Україні. Чому? Тому що США скорочують фінансування. Вибачте, але це так. А знаєте, хто не скорочує фінансування? Росія. І, звісно, Китай", — сказав Микита Потураєв.

Він закликав країни Європи створити незалежний фонд для довгострокового фінансування незалежних медіа.

Також під час наради учасники акцентували на відповідальності щодо генеративного контенту, створеного штучним інтелектом, та наголосили на важливості впровадити маркери для такого контенту. Їх мають застосовувати як медіа, так і користувачі соцмереж.

Раніше стало відомо, що Радіо Свобода подало до суду на Агентство США з глобальних медіа (USAGM), а також на чиновників організації, щоб заблокувати їхню спробу припинення федерального гранту.

14 березня 2025 року президент США Дональд Трамп підписав указ про ліквідацію семи федеральних агентств, включно з Агентством США з глобальних медіа (USAGM), яке керувало такими медіаорганізаціями, як Голос Америки та Радіо Свобода.

Про USAID

United States Agency for International Development (USAID) — агенція США з міжнародного розвитку, заснована у 1961 році. Має регіональні місії у Центральній та Південній Африці, Азії, на Близькому Сході, Латинській Америці та країнах Карибського басейну, а також у Європі.

Як йдеться на сайті USAID Україна, з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року агенція надала Києву 2,6 млрд доларів на гуманітарну допомогу, а також спрямувала 5 млрд доларів допомоги на розвиток. Ще 30 мільярдів доларів були виділені у формі прямої бюджетної підтримки.

Загалом агенція інвестує та підтримує 29 різних сфер у 158 країнах по всьому світу. Зокрема йдеться про економічне зростання і торгівлю, гуманітарну допомогу, освіту, енергетику, інфраструктуру, технології тощо.

Наслідки ліквідації USAID

Колишні співробітники USAID та гуманітарні організації попереджають, що скорочення ролі агентства може зашкодити національним інтересам США.

Якщо USAID зникне, Китай та інші конкуренти Вашингтона можуть заповнити вакуум у країнах, що розвиваються.

Адміністрація Трампа вже заморозила більшість зовнішньої допомоги, що призвело до масових скорочень персоналу в гуманітарних організаціях.

Ця ситуація вплинула на мільйони людей по всьому світу, які отримували харчову допомогу, медичну підтримку, освітні програми та кліматичні ініціативи від USAID.

Державний департамент завжди впливав на політику USAID, проте агентство мало велику автономію.

Читати ще

Топ дня
Вибір редакції
На початок