Європейська комісія виділила Україні додатковий транш у розмірі 1 мільярда євро в рамках макрофінансової допомоги (МФД), яка має бути погашена за рахунок надходжень від знерухомлених державних активів Росії в ЄС.
Про це йдеться на сайті Єврокомісії.
Кошти будуть надані в рамках кредитної ініціативи "Групи семи" Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Завдяки цій виплаті загальний обсяг позик, наданих ЄК Україні в рамках цієї МФД, з початку року досягне 4 мільярдів євро.
"Сьогодні ми перераховуємо Україні другий платіж на суму 1 ммлрд євро в рамках ініціативи G7 ERA. Наразі ЄС надав Україні 4 млрд євро як частину свого загального внеску в 18,1 млрд євро в рамках цієї ініціативи та здійснить наступний платіж у квітні", — сказав комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.
За його словами, надані кошти будуть використані для підтримки макроекономічної стабільності України, відновлення інфраструктури та продовження боротьби з російською агресією.
У ЄК зазначили, що тривають переговори з Україною щодо графіка наступних виплат.
"Сьогоднішнім платежем у розмірі 1 мільярда євро ми підтверджуємо нашу непохитну прихильність Україні. Ми допомагаємо економіці країни залишатися на плаву та відновлювати критичну інфраструктуру, пошкоджену російською агресією. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — сказала президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.
За словами прем'єра Дениса Шмигаля, це вже другий транш від ЄС, забезпечений доходами від заморожених російських активів.
"Кошти спрямуємо на пріоритетні видатки держбюджету. Загалом за ініціативою G7 європейські партнери надали Україні вже 4 млрд євро", — написав він у Телеграм.
Раніше Домбровскіс повідомив, що у 2025 році ЄС надасть Україні 35 млрд євро фінансової допомоги в рамках ініціативи G7 ERA та програми Ukraine Facility.
Що відомо про допомогу ЄС для України
Від початку повномасштабного вторгнення Євросоюз намагається всебічно підтримувати Україну та виділив для цього щонайменше 122 мільярди євро. З них:
- 60 млрд євро у вигляді фінансової, бюджетної підтримки та гуманітарної допомоги;
- 45,5 млрд євро на військову допомогу в рамках Європейського фонду миру та державами-членами індивідуально;
- 1,5 млрд євро із заморожених російських активів, які виділили на укладання оборонних договорів з різними країнами.
20 грудня 2024 року президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що У 2025 році Європейський Союз виділить Україні понад 30 млрд євро, що дозволить майже повністю покрити прогалину в українському фінансуванні.