Папа Римський Франциск більше не потребує штучної вентиляції легенів вночі і менше потребує кисневої терапії вдень.
Про це повідомила Vatican News з посиланням на пресслужбу Ватикану.
Зазначається, що клінічний стан Папи поліпшується, медики зупинили неінвазивну механічну вентиляцію легень, він також менше потребує високопотокової кисневої терапії, рухова та дихальна системи відновлюються.
"Сьогодні вранці, в урочистість святого Йосипа, Святіший Отець служив месу", — йдеться у повідомленні
Лікарі повідомили, що легеневі інфекції понтифіка перебувають під контролем, хоча й не ліквідовані. Показники його клінічних аналізів перебувають у межах норми, температури нема.
Наголошується, що оскільки стан Папи стабільний, наступна інформація про його здоров'я очікується не раніше наступного тижня.
У Ватикані також зазначили, що поки що не ухвалювалося рішення щодо того, хто очолить літургії у Страсний тиждень.
Що відомо про госпіталізацію Папи Римського
Папа був госпіталізований в римську лікарню "Джемеллі" 14 лютого після того, як кілька днів відчував труднощі з диханням, а згодом у нього була діагностована пневмонія в обох легенях.
Ватикан вперше описав його стан як критичний в суботу, 22 лютого, повідомивши, що в той день він потребував додаткового кисню і переливання крові.
Подвійна пневмонія — це серйозна інфекція, яка може викликати запалення і рубцювання обох легень, що ускладнює дихання. Ватикан описав інфекцію Папи як “складну” і заявив, що вона була викликана двома або більше мікроорганізмами.
Франциск, який є Папою Римським з 2013 року, особливо схильний до легеневих інфекцій, оскільки в молодості переніс плеврит і йому видалили частину однієї легені.
Франциск не з'являвся на публіці з моменту госпіталізації, що стало найдовшою його відсутністю на публіці з моменту початку його папства в березні 2013 року. Лікарі не повідомляють, як довго може тривати його лікування.
6 березня понтифік надіслав вірянам аудіозвернення.