Перейти до основного змісту
Суд продовжив тримання під вартою екскомандира 155 бригади "Анна Київська" Рюмшина

Суд продовжив тримання під вартою екскомандира 155 бригади "Анна Київська" Рюмшина

Суд продовжив тримання під вартою екскомандира 155 бригади "Анна Київська" Рюмшина
Дмитро Рюмшин разом з адвокатами під час засідання суду 18 березня 2025 року. Суспільне Новини/Нікіта Галка

Печерський райсуд Києва уночі 19 березня продовжив строк тримання під вартою до 20 квітня із заставою у 43 млн грн колишньому командиру 155 бригади “Анна Київська” Дмитру Рюмшину, якого підозрюють у масових СЗЧ бійців бригади та замовчуванні таких випадків.

Про рішення суду повідомив адвокат Андрій Йосипов.

“Рюмшину Дмитру — екскомандиру 155 ОМБр продовжено строк тримання під вартою до 20.04.2025. Визначено альтернативу в розмірі застави — 43 млн. грн”, — написав адвокат.

За даними захисників, Рюмшину інкримінують 630 випадків неповідомлень про СЗЧ бійців, з яких розслідуються правоохоронцями менш як 100. Окрім того, йому інкримінують вчинення правопорушення за ст. 426 КК України.

А саме:

  • Умисне не повідомлення про факти СЗЧ до ДБР;
  • Умисне включення до списків особового складу на навчання у Франції осіб, які притягувались до адмінвідповідальності;
  • Умисне не проведення правового виховання в частині.

При цьому сторона захисту стверджує, що:

  • на час формування бригади організаційно-розпорядчі обовʼязки були у службових осіб частиноформувача (окремої в/ч), а не у Рюмшина
  • абсолютна більшість випадків не повідомлення ДБР про СЗЧ була за часів ТВО командира частини, який за ці факти до відповідальності не притягнутий. Про всі факти було повідомлено ВСП та ОК Захід
  • отримані акти готовності особового складу на навчання у Францію, де Рюмшин не затвердив жодного військового, хто притягувався до адмінвідповідальності
  • отримано повний список офіцерів з МПЗ і підтвердження з частини, що саме вони були відповідальні за правове виховання
  • отримані довідки про доходи, витяги з реєстрів, тощо, які підтверджують 27 тис.грн середнього доходу у Рюмшина, 40 тис. грн у дружини, 12 тис. грн у матері, 3 тис. гривень пенсії у батька. Сплату аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
  • акт готовності бригади до виконання завдань затверджено, що повністю виключає твердження прокурора про не набуття бойових спроможностей через бездіяльність командира.

Зазначається, що суддя у закритому засіданні дійшла висновку про можливість внесення Рюмшиним або його родиною 43 млн гривень. Захисник сказав, що рішення будуть оскаржувати.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, на початку засідання адвокати колишнього комбрига заявили про відвід 3 із 11 прокурорів у справі, зокрема Дмитру Явдокименку. На думку захисника Андрія Йосипова, Явдокименко "неодноразово маніпулював та брехав суду". Він казав, що у матеріалах справи є документи, які містять держтаємницю та гриф "для службового користування", через що просив про засідання в закритому режимі. На запит захисту прокуратура та слідчий повідомили, що у справі немає таких документів.

Серед іншого захисник Рюмшина заявив, що прокурор перешкоджав йому в ознайомлені з матеріалами справи. За словами іншого адвоката, частину звернень та клопотань, на які посилається обвинувачення, не долучають до справи, яку, за його переконанням, згідно за територіальною підсудністю мають слухати в іншому суді — Шевченківському районному, бо саме там фактично і працюють прокурори.

Прокурор Дмитро Явдокименко слова адвокатів заперечив. Наголосив, що вони не навели жодного доводу упередження прокурора. А клопотання про відвід назвав “затягуванням часу”.

Після години у нарадчій кімнаті суддя клопотання адвокатів відхилила. За тим вже прокурор традиційно попросив суд про закрите засідання через таємницю, яку містять матеріали справи. Його клопотання суддя задовольнила.

Що відомо про 155-ту бригаду "Анна Київська"

Цю бригаду почали формувати у березні 2024-го, бійців групами відправляли на навчання до Франції, а після — поставили на Покровський напрямок.

У грудні журналіст Юрій Бутусов написав про проблеми в бригаді: низький рівень підготовки, погану забезпеченість, сотні випадків СЗЧ. Частина з них трапилася у Франції.

20 січня ДБР і СБУ затримали колишнього командира "Анни Київської" — Дмитра Рюмшина. Його підозрюють у тому, що він начебто не реагував на самовільне залишення частини військовими та формував списки на відрядження у Францію з "невмотивованих" бійців. Рюмшин все заперечує.

22 січня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому командиру 155-ї бригади "Анна Київська" Дмитру Рюмшину у вигляді тримання під вартою на 60 дію з альтернативою внесення застави в 90 мільйонів гривень. Сторона захисту подала апеляцію на таке рішення суду.

Топ дня
Вибір редакції
На початок