Україна отримала від Надзвичайної ініціативи президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД PEPFAR нову партію антиретровірусних препаратів TLD, що гарантує людям, які живуть з ВІЛ, безперервне лікування.
Про це Суспільному повідомили в Центрі громадського здоров’я.
Антиретровірусна терапія — єдиний метод лікування ВІЛ-інфекції, що полягає у пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки цьому рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного, коли вірогідність передачі вірусу від людини, яка живе з ВІЛ до здорової людини практично відсутня (це основа формули Н=Н — не визначається=не передається).
Чому це важливо
Станом на 1 лютого в Україні зареєстровано 118 444 людей, які живуть з ВІЛ і приймають АРТ. Це дозволяє їм жити повноцінним життям, максимально знижує ризик передачі вірусу та забезпечує контроль захворювання, наголосили у Центрі громадського здоров’я.
Лікування ВІЛ в Україні надається безоплатно. Зазначається, що воно безпечне, має мінімум можливих побічних реакцій, а також зручне для пацієнтів — у більшості випадків це прийом однієї пігулки один раз на добу. Слід пам'ятати про те, що лікування має бути безперервним, а найважливіше правило — це дотримуватися щоденного режиму прийому ліків, краще в один і той саме час.
Як отримати АРТ
Кожна людина в Україні, яка живе з ВІЛ, забезпечується ліками АРТ безоплатно. Для цього потрібно звернутися в будь-який заклад, де надаються послуги діагностики, профілактики та лікування ВІЛ. Перелік таких закладів розміщено на спеціальній мапі за посиланням https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/vilsnid/informaciyni-materiali-pro-vilsnid.
Знайти найближчий пункт тестування на ВІЛ можна на сайті https://testporuch.phc.org.ua.
Тестування на ВІЛ в Україні є безоплатним.
Раніше стало відомо, що рішення адміністрації Трампа призупинити зовнішню допомогу США “суттєво порушило” постачання препаратів для лікування ВІЛ-інфекції у вісім країн, які незабаром можуть залишитися без цих життєво важливих ліків, повідомила в понеділок, 17 березня, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Зокрема, йдеться про Україну.