Перейти до основного змісту
Україна отримала від США нову партію антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ

Україна отримала від США нову партію антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ

Україна отримала від США партію антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ
Хлопчик покладає квіти до пам'ятного знаку жертвам СНІДу, приуроченого до Всесвітнього дня пам'яті людей, які померли від СНІДу, в Києві, Україна, 19 травня 2017 року. AP/Efrem Lukatsky

Україна отримала від Надзвичайної ініціативи президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД PEPFAR нову партію антиретровірусних препаратів TLD, що гарантує людям, які живуть з ВІЛ, безперервне лікування.

Про це Суспільному повідомили в Центрі громадського здоров’я.

Антиретровірусна терапія — єдиний метод лікування ВІЛ-інфекції, що полягає у пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки цьому рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного, коли вірогідність передачі вірусу від людини, яка живе з ВІЛ до здорової людини практично відсутня (це основа формули Н=Н — не визначається=не передається).

Чому це важливо

Станом на 1 лютого в Україні зареєстровано 118 444 людей, які живуть з ВІЛ і приймають АРТ. Це дозволяє їм жити повноцінним життям, максимально знижує ризик передачі вірусу та забезпечує контроль захворювання, наголосили у Центрі громадського здоров’я.

Лікування ВІЛ в Україні надається безоплатно. Зазначається, що воно безпечне, має мінімум можливих побічних реакцій, а також зручне для пацієнтів — у більшості випадків це прийом однієї пігулки один раз на добу. Слід пам'ятати про те, що лікування має бути безперервним, а найважливіше правило — це дотримуватися щоденного режиму прийому ліків, краще в один і той саме час.

Як отримати АРТ

Кожна людина в Україні, яка живе з ВІЛ, забезпечується ліками АРТ безоплатно. Для цього потрібно звернутися в будь-який заклад, де надаються послуги діагностики, профілактики та лікування ВІЛ. Перелік таких закладів розміщено на спеціальній мапі за посиланням https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/vilsnid/informaciyni-materiali-pro-vilsnid.

Знайти найближчий пункт тестування на ВІЛ можна на сайті https://testporuch.phc.org.ua.

Тестування на ВІЛ в Україні є безоплатним.

Раніше стало відомо, що рішення адміністрації Трампа призупинити зовнішню допомогу США “суттєво порушило” постачання препаратів для лікування ВІЛ-інфекції у вісім країн, які незабаром можуть залишитися без цих життєво важливих ліків, повідомила в понеділок, 17 березня, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Зокрема, йдеться про Україну.

Топ дня
Вибір редакції
На початок