Очільник британського уряду Кір Стармер поінформував президента США Дональда Трампа про переговори між державами "коаліції охочих", які хочуть надати свою підтримку Україні у разі укладання мирної угоди з Росією.
Про це журналістам повідомив речник британського прем'єра, якого цитує агентство Reuters.
За його словами, телефонна розмова Стармера і Трампа відбулася пізно ввечері у понеділок, 17 березня.
"Прем'єр-міністр (Великої Британії — ред.) проінформував президента США про стан справ у коаліції. Він повторив, що всі мають працювати разом, щоб поставити Україну у якомога сильнішу позицію для забезпечення справедливого та міцного миру", — сказав прессекретар британського прем'єра.
18 березня Трамп матиме розмову із російським лідером Путіним, напередодні якої він завив, що багато елементів мирної угоди щодо війни Росії проти України були узгоджені. До цього у Білому домі заявляли, що під час розмови, зокрема, вони обговорять питання територій, а також ситуацію в Курській області та на Запорізькій АЕС, що перебуває під контролем російських військ. У Кремлі підтвердили факт розмови та додали, що не розкриватимуть деталей майбутньої розмови.
"Коаліція охочих"
15 березня Стармер провів онлайн-зустріч "коаліції охочих" з близько 25 світових лідерів, які погодилися сприяти встановленню миру в Україні. Приєдналися представники ЄС, НАТО, Канада, Австралія та Нова Зеландія. Також у зустрічі брав участь президент Зеленський, який після цього заявив, що через тиждень імовірно організують ще одну зустріч партнерів на підтримку України. Як сказав глава держави, важливо, що ці зустрічі на підтримку України стають "майже щотижневими".
Bloomberg дізналося, що Велика Британія та Франція намагаються розробити план для зміцнення позиції України на переговорах щодо закінчення війни.
Що відомо про пропозицію щодо тимчасового припинення вогню в російсько-українській війні
11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню.
13 березня спецпредставник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф прибув у Москву для переговорів щодо режиму припинення вогню. Очільник Росії Володимир Путін заявив, що РФ "згодна" на припинення вогню на 30 днів, та на певних умовах. Він вважає, що припинення вогню має "привести до довгострокового миру".
Президент Зеленський прокоментував заяву Путіна щодо перемирʼя і назвав її "черговою російською маніпуляцією". Президент додав, що Путін фактично готує відмову.
За словами Трампа, якщо Росія не погодиться на припинення вогню на 30 днів — це буде "невтішний момент для світу". Також, багато деталей остаточної угоди між Україною та США вже обговорено, повідомив Трамп.