Без хресної ходи і в масках: як у Черкасах святкували Водохреща

Без хресної ходи і в масках: як у Черкасах святкували Водохреща

Без хресної ходи і в масках: як у Черкасах святкували Водохреща
Суспільне Черкаси

Водохреща у Свято-Троїцькому кафедральному соборі святкували із дотриманням дистанції та меншою кількістю людей. Воду освячували на вулиці у спеціально обладнаних місцях. Про це Суспільному розповів Владика Іоан – митрополит Черкаський і Чигиринський.

водохреща
Суспільне Черкаси

За словами Владики Іоана, задля безпеки вірян відмовилися від традиційної хресної ходи, але воду на Дніпрі освятили із дотриманням карантинних обмежень. Цьогоріч, порівняно з минулим, 2020, до церкви прийшло менше людей:

"Ми не йшли хресною ходою, щоб зберегти здоров’я вірян, і щоб не спровокувати правоохоронні органи. Тобто, щоб у нас мир залишився в наших серцях і в спокою, ми могли і помолитися, і зробити всі необхідні дії, оскільки освячення води на джерелах, на річках – це елемент нашого богослужбового чинну і ми не можемо відмінити це".

Черкащанка Лідія Вагенник вдесяте приходила до церкви, щоб набрати освяченої води:

"Головне не просто багато води набрати, а треба із благоговінням до цієї води ставитися. Набирати стільки, скільки зможеш спожити, щоб вона просто так не пропала ця вода. Я використовую її, щоб окропити домівку і рідних у день Водохреща, а потім зберігаю і п’ю, якщо погано себе почуваю".

водохреща
Суспільне Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2021 рік

Черкащанин Олексій Федоров увосьме занурювався у Дніпро на Водохреща. Йому більше подобається занурюватись у воду на Водохреща за мінусової температури.

водохреща
Суспільне Черкаси / Водохреще у Черкасах, 2021 рік

Цього року спеціально відведених місць для занурення немає через локдаун, розповів фельдшера-рятувальника водолазного відділення Олександр Перевізник. Проте, із його слів, рятувальники підготувалися до всіх небезпечних ситуацій на воді і чергували у місцях купання а також інформували вірян про правила безпеки:

"Серед правил купання – не більше 10-ти секунд знаходитися у самій крижаній воді, для загартованих – не більше хвилини. Бажано повністю з головою не занурюватися, бо може статися різке звуження судин, втрата свідомості, або навіть зупинка дихання".

За словами Олександра Перевізника, чергувати рятувальники будуть до останнього охочого зануритися у воду.

Читайте також

На початок