Понад 1,6 млн дітей у 1-4 класах харчуються безкоштовно. Для цього виділене фінансування в розмірі понад 2,8 млрд грн.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 18 березня.
“Програма працювала в межах “Зимової підтримки” й тепер будемо розвивати її надалі. Амбітна мета — поширити цю практику на всіх учнів. Зокрема, з вересня — на школярів у прифронтових областях”, — сказав глава уряду.
За його словами, 1,2 млрд грн спрямовуємо на модернізацію харчоблоків. Шмигаль пояснив, що інфраструктуру оновлюють за трьома інноваційними моделями: базова кухня, опорна кухня та фабрика-кухня.
Прем’єр-міністр також додав, що у межах “Зимової підтримки” також запустили вчительські доплати, які залишаються на весь рік.
“Близько 500 тисяч освітян отримують щомісячно 1000 грн. З вересня обсяг доплат подвоїться”, — зазначив Шмигаль.
За його словами, загалом фонд оплати педагогів на цей рік складає 115 млрд грн. Також в уряді передбачили кошти на професійне зростання вчителів та підвищення їхньої кваліфікації.
Що відомо про Стратегію реформування системи шкільного харчування
Реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Того ж року Кабмін ухвалив Постанову про план заходів із реформування системи шкільного харчування.
У 2023 році уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. За словами Зеленської, затверджена стратегія має стати дорожньою картою реалізації реформи для всіх її учасників — від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. Громади на її основі можуть розробити власні стратегії для змін на місцях.
Цілями затвердженої стратегії є, зокрема, підвищення фінансової й інституційної спроможності громад, відновлення і модернізація кухонь та їдалень, дотримання вимог системи безпечності НАССР. Також передбачається розвиток кадрового потенціалу і підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, запровадження нових норм харчування та меню, формування культури здорового харчування в Україні.
Відповідно до реформи, школи зможуть обирати модель харчування із запропонованих:
- базові кухні працюватимуть усередині закладів освіти, як це відбувалося раніше;
- опорна кухня теж функціонує всередині школи, але тут можуть готувати страви й для навколишніх закладів, де неможливо організувати кухню або ж це економічно невигідно;
- фабрика-кухня — нова для України модель організації харчування, коли для приготування страв використовують потужності окремого підприємства, і вони забезпечують їжею школи чи дитсадки цілої громади.