Попри скасування масових гулянь на Водохреща, вінничани все ж пірнали в ополонку. О 9 ранку у Вінниці на пляж "Спартак", аби зануритися у воду прийшли п'ятеро вінничан. Вдвічі більше зібралося на Вишенському озері. Цьогоріч — занурювалися у крижану купіль.
Зануритися у водойму на пляжі "Спартак" прийшов Андрій Вербицький. Говорить, завдяки такому загартовуванню, останніх 10 років не хворіє.
"Відчуття добрі, занурення дуже корисне", - каже Андрій Вербицький.

Пірнає на свято і Віктор Нікушин. Чоловіку — 64. Каже, моржує вже 20 років. Додає, цьогоріч — через локдаун людей тут менше, ніж зазвичай.
"Холоду злякалися, або ж в зв'язку з хворобою цією, коронавірусом, але навпаки, треба йти сюди, чим більше дихаємо киснем, тим краще ми себе почуваєм", - розповідає Віктор Нікушин.
Для зручностей вінничан на березі обладнали вагончик, в якому можна було зігрітися.
Читайте також: Як правильно та безпечно пірнати в ополонку на Водохреще. Нагадують рятувальники
На Вишенському озері о 9 ранку не багатолюдно. Зануритися на Йордан у воду прийшла Анастасія Ошкодер із друзями. Каже, робить це дев'ятий рік поспіль задля адреналіну.
"Кожного разу, як вперше. Роблю це заради адреналіну", — каже Анастасія Ошкодер.

Ближче до обіду на Вишенському озері людей побільшало. Біля ополонок не лише дорослі, а й діти.

За порядком стежать медики та надзвичайники.
"5, 7 сантиметрів має лід зараз. Це означає, що він витримає 4, 5 людей, які стоятимуть один біля одного. 2, 3 дні морозів зіграли свою роль", - розповів Петро Аксіненко, начальник рятувально- водолазної служби.

Речниця обласних рятувальників Оксана Скришевська каже, протягом чергування по місту медична допомога знадобилася одній людині.
"Допомогу надали 42 -річному чоловіку. До прибуття швидкої рятувальники зігрівали чоловіка, а потім передали медикам. Людина має бути фзично підготовлена і не вживати спиртні напої", - зазначила речниця обласних рятувальників Оксана Скришевська.
Читайте також: Як мінімізувати ризики захворіти після занурення в ополонку. Поради експерта
Що відомо
- Водохреще — народні святкування, що відбуваються 19 січня, у день Богоявлення та Хрещення Господнього. Віряни відзначають день пірнанням в ополонку.
- У пресслужбі ПЦУ не забороняють пірнати у крижану воду під час святкування Водохреща, однак наголошують, що пірнання не є українською традицією, а також не є церковним обрядом, який "змиває" гріхи.
- На Водохреще 19 січня на водоймах чергуватимуть майже 2 тисяч рятувальників та 375 одиниць спецтехніки.