Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що план Вашингтона щодо завершення війни в Україні передбачає два етапи — плани "А" та "Б".
Про це дипломат сказав в інтерв'ю CBS News.
"Це складна, трирічна війна. Тож ніхто не стверджує, що це легко, але я хочу, щоб усі зрозуміли, що план є", — сказав американський держсекретар.
Він пояснив, що план "А" вимагає "припинити вогонь", щоб сторони могли перейти до плану "Б" — другого етапу, який полягає в тому, щоб зібрати всіх за столом переговорів, і знайти спосіб "назавжди покласти край цій війні в такий спосіб, щоб мир був довготривалим і поважав потреби кожного".
"Ніхто не каже, що ця друга частина буде легкою, але ми не можемо навіть дійти до цієї другої частини, поки не пройдемо першу", — сказав Рубіо.
Держсекретар США наголосив, що "важко домовитися про остаточне припинення війни, поки вони стріляють одне в одного", тому президент Трамп хоче припинення вогню.
"Це те, над чим ми працюємо. Ми переходимо до другої фази… Це потребуватиме багато важкої роботи, поступок з обох сторін, але це має відбутися", — сказав він.
Крім цього Рубіо також назвав "перспективною" зустріч спецпредставника американського президента Стіва Віткоффа з питань Близького Сходу з очільником Кремля Володимиром Путіним, що відбулась 13 березня, але відмовився розголошувати деталі перемовин.
Зустріч делегацій України та США у Саудівській Аравії
Після перемовин зі США у Саудівській Аравії 11 березня Україна погодилася на пропозицію американської сторони про встановлення режиму припинення вогню з Росією на 30 днів.
12 березня президент США Дональд Трамп заявив, що Росію можуть очікувати "нищівні" покарання, якщо вона вирішить продовжувати війну проти України.
13 березня російський лідер Володимир Путін заявив, що РФ згодна на припинення вогню на 30 днів, але на певних умовах. Він також вважає, що це має "привести до довгострокового миру".
Того ж дня Трамп прокоментував заяву Путіна щодо припинення бойових дій й сказав, що сподівається, що Росія вчинить правильно. Водночас він зазначив, що в контексті припинення бойових дій вже обговорюють питання територій та контролю над Запорізькою АЕС.