Міністерство оборони Азербайджану заявило про обстріл позицій збройних сил країни Вірменією.
Про це йдеться у заяві на сайті міноборони Азербайджану.
Міноборони Азербайджану заявляє, що збройні сили Вірменії обстріляли позиції збройних сил Азербайджану на південно-східній ділянці кордону з Вірменією. Обстріл вели зі стрілкової зброї. Чи є постраждалі серед військовослужбовців армії Азербайджану — невідомо.
Міністерство оборони Вірменії заперечило обстріл позицій збройних сил Азербайджану та заявило, що міноборони Азербайджану розповсюджує "фейки".
13 березня стало відомо, що Азербайджан та Вірменія завершили переговори щодо погодження тексту мирної угоди між обома країнами.
Вірменія прийняла пропозиції Азербайджану стосовно двох пунктів проєкту угоди про нормалізацію відносин, які досі не погоджувала, та запропонувала видати спільну заяву стосовно згоди щодо тексту проєкту мирної угоди та завершення перемовин з цього приводу.
Мирна угода готова до підписання, заявляли в МЗС Вірменії. Її залишилось лише підписати.
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через регіон Нагірний Карабах розпочався у 1988 році. Тоді внаслідок конфлікту, за різними даними, загинуло понад 30 000 людей. Режим припинення вогню встановили лише у травні 1994 року.
Попри те, що перемир'я між сторонами все ж досягнуте, його періодично порушували.
У вересні 2023 року Азербайджан оголосив "антитерористичну операцію" у Нагірному Карабасі, унаслідок чого повернув регіон під свій контроль. Тоді до Вірменії прибули понад 50 тисяч біженців з цього регіону.
28 січня 2024 року Вірменія запропонувала Азербайджану підписати пакт про ненапад, якщо процес укладання мирного договору буде довгим.
Єреван пропонує провести демаркацію кордонів за останніми радянськими картами 1975 року, але Баку проти, пояснюючи це тим, що в 1970-х історичні землі Азербайджану були передані Вірменії. Нині переговори тривають.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у вересні 2024 року заявляв, що країна погодила з Азербайджаном 13 пунктів мирного договору, ще два пункти погоджено частково.