Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висунув 12 тез, які назвав вимогами до керівництва Європейського Союзу. Хоче заборонити вступ України в ЄС, "неприродне" виховання дітей та "вигнати агентів Сороса" з Єврокомісії.
Ці пункти він виклав у своєму профілі на Х 15 березня.
Ось що очільник угорського уряду пропонує Брюсселю:
- Хоче бачити "Європу націй".
- Вимагає рівності перед законом для всіх держав-членів.
- Повернути незаконно відібрані в націй повноваження.
- Національний суверенітет і сильне право вето для національних урядів.
- "Вигнати агентів СоросаДжордж Сорос — 94-річний бізнесмен та благодійник, фонди якого працюють по всьому світу, зокрема в Україні (як-от фонд "Відродження"). Його програми не діють у Росії та Білорусі. Низка лідерів не підтримують його діяльність та вважають його представником світової "змови" " з Європейської комісії та усунути корумпованих лобістів з Європарламенту.
- Ліквідувати борги ЄС задля "майбутнього наших онуків".
- Не заважати угорській національній гвардії захищати свої кордони. Не завозити мігрантів і вивозити тих, хто перетнув кордони нелегально.
- "Корумповані долари та євро не повинні потрапляти до країн-членів".
- Заборонити "неприродне перевиховання наших дітей".
- Захистити християнську спадщину Європи.
- Вимагає миру в Європі.
- Союз, але без України.
В лютому угорський уряд не підтримав лист з умовами, які мали відкрити для України перемовний кластер щодо членства в Європейському Союзі.
На початку січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пригрозив Україні заблокувати її вступ до Євросоюзу через припинення транзиту газу з Росії.
Угорщина також зверталась до ЄС, щоби той змусив Україну поновити транзит російського газу в обмін на продовження санкцій проти Росії. Проте санкції все ж погодили. Однак прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову пригрозив накласти вето на санкції проти Росії через пів року, якщо транзит газу не поновиться.
13 березня джерело Суспільного повідомляло, що для узгодження продовження цих санкцій Угорщина вимагала виключення деяких імен із переліку. Також ще 1-2 країн-членів висували свої вимоги щодо виключення. Санкційний список в ЄС таки погодили 14 березня.
Раніше в Брюсселі не раз висловлювали ідею, як позбавити Угорщину права вето на голосуваннях. Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб в інтерв'ю Politico в червні 2024 року розповідала, що Бельгія закликала уряди ЄС розглянути можливість просування процедури позбавлення Угорщини права вето.
У березні 2025-го Financial Times писало, що через нещодавні суперечки про санкції проти РФ посадовці Євросоюзу знову обговорюють потребу позбавити Будапешт права голосу під час ухвалення ключових рішень в ЄС.