Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна та її європейські партнери працюють над конкретними подальшими кроками для завершення війни у разі, якщо Росія погодиться на 30-денний режим тиші.
Про це він сказав на зустрічі із журналістами 14 березня, передає кореспондентка Суспільного.
За його словами, наразі існує кілька майданчиків, де розробляються подальші кроки.
"Для того, щоб в той момент, коли або якщо Росія погодиться на припинення вогню, у нас були конкретні напрацювання, що далі. Приміром, якщо ми говоримо про контингент: ось — країни, які готові допомагати, ось — чим, ось — як. А ось країни, які готові допомагати нашій армії фінансово. Щоб скласти цей пазл, ми паралельно працюємо на кількох майданчиках", — сказав Зеленський.
Президент зазначив, що у цьому лідерство мають, зокрема, Велика Британія та Франція, які своєю чергою комунікують зі Сполучними Штатами.
2 березня британський прем'єр Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть з Києвом, щоб представити мирний план Вашингтону. За його словами, таких домовленостей вдалося досягнути після розмов із Зеленським і французьким лідером Емманюелем Макроном. Окрім того, Стармер зазначав, що до цієї роботи можуть доєднатися ще одна або дві держави.
Після перемовин зі США у Саудівській Аравії 11 березня Україна погодилася на пропозицію американської сторони про встановлення режиму припинення вогню з Росією на 30 днів.
12 березня президент США Дональд Трамп заявив, що Росію можуть очікувати "нищівні" покарання, якщо вона вирішить продовжувати війну проти України.
13 березня російський лідер Володимир Путін заявив, що РФ згодна на припинення вогню на 30 днів, але на певних умовах. Він також вважає, що це має "привести до довгострокового миру".
Того ж дня Трамп прокоментував заяву Путіна щодо припинення бойових дій й сказав, що сподівається, що Росія вчинить правильно. Водночас він зазначив, що в контексті припинення бойових дій вже обговорюють питання територій та контролю над Запорізькою АЕС.
Коментуючи зустріч у Джидді, радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц сказав, що на перемовинах були "хороші" дискусії: "Ми навіть дістали мапу і почали малювати на ній, як ми завершимо цю війну".