Новий власник стадіону "Ювілейний" в Сумах оплатив борг попереднього власника

Новий власник стадіону "Ювілейний" в Сумах оплатив борг попереднього власника

Новий власник стадіону "Ювілейний" в Сумах оплатив борг попереднього власника
Суспільне Суми

У Сумах 15 січня відбувся суд за стадіон “Ювілейний”. Під час засідання два засновники, які залишилися в меншості за кількістю акцій, після його продажу, намагалися оголосити підприємство, яке володіє стадіоном, банкрутом.

Представниця кредитора – Олена Ступіна просила суд тимчасово зупинити розгляд, оскільки, як їй стало відомо, до боржника позивається ще один кредитор.

“Вчора було подано заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. Перебуває ця заява у судді Соп’яненка до того самого боржника. Зважаючи на те, що заява іншого кредитора вже надійшла, то прошу надати час для об’єднання цих справ”, - сказала вона.

Суддя Господарського суду Сумської області Василь Яковенко зазначив: “Ваш інтерес в тому, щоб якнайшвидше відкрита була справа для того, щоб задовольнити свої вимоги, а ви просите відкласти. Тобто, ви затягуєте, відкладаєте свій інтерес? Ви є представником іншої особи, яка подана? Ступіна: Ні. - Добре, ми повернемося до вашого клопотання через декілька хвилин”.

Представник фірми, яка два тижні тому купила основний пакет стадіону на відкритих торгах - Юрій Ломака, говорить, що вони погасили борг і просить закрити справу.

“Враховуючи те, що “Північ Агро Сервіс” є учасником з часткою 99,98 %, то ним з метою вжиття заходів, спрямованих на запобігання банкрутству боржника в межах цих заходів зроблено наступне: сплачено вказану заборгованість в розмірі 50 тисяч 210 гривень 20 копійок на банківській рахунок заявника, що підтверджується платіжним дорученням”, - говорить він.

Новий власник стадіону "Ювілейний" в Сумах оплатив борг попереднього власника стадіону
Суспільне Суми

Представниця кредитора Олена Ступіна зазначила: “Платіж здійснено сьогодні і мені треба час для перевірки чи надійшла ця зазначена сума на наші рахунки”.

Суддя оголосив перерву на годину, аби підтвердити реальність надходження коштів на рахунок. Після перерви - нова заява від Олени Ступіної.

“Ми не заперечуємо те, що сьогодні ми отримали грошові кошти у сумі 50 тисяч 210 гривень 20 копійок. Зважаючи на те, що ця виплата не є здійсненою боржником, кредитор не може зарахувати ці кошти. Існує вірогідність того, що ці кошти можуть бути повернуті платникові, як безпідставно набуті”, - сказала вона.

Представник фірми, яка володіє понад 99% акцій стадіону Юрій Ломака, каже: діяли законно.

“Внести кошти на банківський рахунок самого боржника у нас не було можливості через те, що не було впевненості, що ці кошти будуть перераховані далі безпосередньо кредитору. Тому що, на моє переконання, у заявника і інших учасників, за винятком мене, є одне єдине бажання: за будь-яких умов розпочати процедуру банкротства ТОВ “Сумиспортінвест”.

Представник Андрія Грека – одного з засновників стадіону, чия частка тепер складає менше 0,02%, Олександр Танчик, наполягав на тому, що борг перед кредитором не погашений.

“У нас на загальних зборах учасників ніяких рішень стосовно надання фінансування, збільшення статутного фонду чи якимось чином інших коштів надання товариству не приймалось. Якщо ці рішення не приймаються, питання: з яких підстав один із учасників розпочинає діяти і втручатися в господарську діяльність самого підприємства”, - сказав він.

Інший представник другого власника з такою самою часткою Денис Шевченко оголошує всі борги підприємства - це понад 1 млрд 300 млн грн.

“На початок 2021 року заборгованість перед кредиторами становить 734,3 тисячі гривень. Крім того, між ТОВ “Сумиспортінвест” та “СМНВО” був укладений договір поруки, за яким “Сумиспортінвест” поручався за виконання “СМНВО” зобов’язань щодо сплати орендної плати за договорами-оренди. “СМНВО” та інше підприємство - ТОВ “Стандарт Інвест Південь” уклали договір відступлення прав вимоги за вимогами якого “СМНВО” відступило ТОВ “Стандарт Інвест Південь” право вимоги за цим договором поруки на суму 1 млрд 339 млн 623 тис. 373 грн 36 коп. ТОВ “Стандарт Інвест Південь” звернулося до “Сумиспортінвест” з вимогою у березні 2020 року погасити заборгованість” - говорить він.

Суспільне запитало у директора стадіону Андрія Прохоровича: за рахунок яких коштів він збирався гасити борги іншого підприємства?

“Я працюю директором буквально лише рік, тому всі борги, про які вони говорять, це було все до мене. Кор.: – Тобто, більше мільярда гривень, звідки ви збиралися брати такі гроші, виступаючи поручителем по боргах? – Ви зовсім не про те говорите. Засновниками цього підприємства Ви чули хто є, тому я теж не коментую ці питання”, - сказав він.

За 10 хвилин суддя Василь Яковенко виголошує рішення: “Відмовити у відкритті провадження про банкрутство за заявою ТОВ “Югсевморсервіс” до ТОВ “Сумиспортінвест”. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали”.

Коментувати свою позицію щодо причин банкрутства представники кредиторів та боржників після судових засідань відмовилися.

Власниками “Сумиспортінвест” (стадіону "Ювілейний") після продажу його основного пакету акцій виконавчою службою став “Північ Агро Сервіс” - 99,98 %. Також залишилися власниками зведені брати: Лук’яненко-молодший та Андрій Грек з акціями на двох – 0,02%.

Родина Лук’яненків ініціювала позов про банкрутство “Сумиспортінвесту” - власника стадіону “Ювілейний” через борг у 50 тис. грн. перед “Югсевморсервіс”, яка належить Лук’яненку-молодшому. “Північ Агро Сервіс” 15 січня погасило борг у 50 тис. грн, сплативши його “Югсевморсервіс”. Та на суді з’ясувалося, що “Сумиспортінвест” винне іще 1 млрд 339 млн 623 тис. грн. ТОВ “Стандартінвест-Південь”, яке також належить Лук’яненку-молодшому.

Що відомо

  • Стадіон "Ювілейний" продали з молотка за 8 млн 120 тисяч гривень. Новим власником стала агрофірма з Білопільщини “Північ Агро Сервіс”. Раніше 99,98% акцій належали АТ “Сумське НВО”, власником якого також є Володимир Лук’яненко-молодший.
  • 7 мільйонів від продажу стадіону підуть на виплату боргів колишнім машинобудівникам.
  • На початок 2021 року Сумське НВО є найбільшим боржником з зарплати в Україні. За останні пів року колишні працівники чотири рази виходили на протести з вимогою повернути їм гроші.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди