Макаки розуміють економічні процеси — дослідження

Макаки розуміють економічні процеси — дослідження

Макаки розуміють економічні процеси — дослідження CNN

Довгохвості макаки храму Улувату (Балі) крадуть предмети у людей і не віддають їх, поки не отримають їжу, яка "рівноцінна" тому, що вони вкрали. Учені з Канади та Індонезії називають це свідченням того, що мавпи можуть розуміти економічні процеси.

Відповідне дослідження опубліковане у науковому журналі Королівського товариства. Згідно з ним, макаки крадуть сумки, капелюхи, сонцезахисні окуляри, планшети і телефони.

Науковці з'ясували, що, крім можливості "використовувати предмети як символічні інструменти для отримання певних харчових нагород", здатність макак до бартеру поступово зростає з віком та досвідом.

За словами авторів, існують "чіткі поведінкові асоціації між володінням, заснованим на цінності, і кількістю або якістю харчових нагород, відхилених і прийнятих малими та дорослими мавпами". При цьому мавпи старшого віку переважно обирають цінніші предмети і можуть відмовитися від їжі, яка, на їхню думку, не рівноцінна, наприклад, телефону.

Дослідження проводилося впродовж 273 днів з 2015 по 2016 рік, а подальші спостереження були проведені в 2019 році. Учені зафільмували макак, коли вони дивилися на відвідувачів, непомітно підходили до них, брали об'єкт і потім відступали в бік і чекали на їжу. У дослідженні йдеться, що дорослі мавпи брали кілька нагород за їжу перед поверненням предмету, якщо предмет був ціннішим, аніж те, що їм пропонували. Шляхом накопичення "меншовартісної", на думку тварин, їжі, й досягалася цінність предмету, який вони вкрали.

Дослідники додали, що така практика у макак залежить від популяції та передається з покоління до покоління.

Що відомо

  • Дослідники з фінського університету Аалто з'ясували, що широконосі мавпи віддають перевагу вуличним звукам, а не шуму джунглів.
  • Невеликим тайським містом Лопбурі пересувається близько 4,5 тисяч мавп і їх популяція зростає.
  • Студент з Малайзії Закрідж Родзі побачив селфі та відео мавп у своєму телефоні, який був загублений у джунглях поблизу будинку.
  • Низка мереж супермаркетів у Великій Британії відмовилися від продажу кокосового молока і кокосової води після інформації про те, що в Таїланді виявили ферми, на яких мавп змушують збирати кокоси.
  • В Індії мавпи вкрали зразки крові пацієнтів, які лікувалися від коронавірусу, лазили з ними по деревах, гризли їх і кидали на землю.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди