Йорданія почала вакцинувати біженців і шукачів притулку від COVID-19

Йорданія почала вакцинувати біженців і шукачів притулку від COVID-19

Йорданія почала вакцинувати біженців і шукачів притулку від COVID-19 UNHCR/Jose Cendon

Йорданія стала однією з перших країн у світі, що почала вакцинувати проти COVID-19 біженців. Будь-яка людина, яка проживає в країні, отримує вакцину безкоштовно.

Про це повідомляє Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

"Йорданія знову продемонструвала зразкове лідерство і солідарність в прийомі біженців. Країна включила біженців в усі аспекти заходів громадської охорони здоров'я, пов'язаних з пандемією, включаючи національну кампанію вакцинації, показуючи, як це потрібно робити, якщо ми хочемо, щоб всі були в безпеці", - сказав верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

"Я закликаю всі країни наслідувати їхній приклад і включити біженців у свої кампанії з вакцинації нарівні з громадянами і відповідно до принципів розподілу COVAX", - додав він.

В рамках національного плану вакцинації від COVID-19 в Йорданії, реалізація якого почалася на цьому тижні, будь-яка людина, яка проживає в країні, включаючи біженців та осіб, які шукають притулку, має право отримати вакцину безкоштовно. Вакцинацію проводить Міністерство охорони здоров'я країни.

УВКБ ООН відомо, що з 78 країн, які на даний час розробляють національні стратегії вакцинації проти COVID-19, половина (39) взяли на себе зобов'язання вакцинувати біженців.

"Переважна більшість біженців у світі розміщені в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Міжнародна спільнота має робити більше для підтримки урядів приймаючих країн з доступом до вакцин. Глобальний і рівноправний доступ - це те, що в кінцевому підсумку захистить життя і зупинить пандемію", - сказав Гранді.

З моменту підтвердження першого випадку COVID-19 серед біженців в Йорданії у вересні минулого року, 1928 біженців, які проживають в таборах біженців, отримали позитивний результат тесту на коронавірус. Частка біженців хворих COVID-19 залишається низькою - 1,6% в порівнянні з 3% серед усього населення Йорданії.

Читайте також: Чому Африка уникла сплеску COVID-19. Пояснює ВООЗ

Що відомо

  • Глобальна ініціатива COVAХ уклала контракти на доступ до майже двох мільярдів доз вакцини від COVID-19. Перші поставки COVAX планує зробити в першому кварталі 2021 року.
  • Україна отримала від глобальної ініціативи COVAХ офіційне схвалення запиту на отримання щонайменше восьми мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
  • Африканський Союз отримав 270 мільйонів доз вакцин компаній Pfizer/BioNTech (Велика Британія), AstraZeneca (Швеція і Велика Британія) і Johnson & Johnson (США).
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди